ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
X

Świętuj z Nami 4 urodziny Kliniki w Krakowie przez cały miesiąc!

Urodzinowe 25% rabatu na wszystkie* zabiegi na twarz!


 • Promocja obowiązuje w dniach 22.07-23.08.2024r
 • Rabat łaczy się z Kartami Lojalnościowymi.
 • *Promocja nie obejmuje zabiegów makijażu permanentnego i lipotransferu.
 • Promocja obowiązuje tylko na wykonane zabiegi w czasie trwania promocji.

Zobacz szczegóły promocji i wyłaczenia


Umów się na wizytę: 735 911 910 lub zarezerwuj online

perfectlift logo

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

leczenie nadpogtliwosci poprzez zastosowanie azzalure PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Nadmierna potliwość pach, dłoni, stóp lub czoła uniemożliwia normalne funkcjonowanie oraz może prowadzić do izolacji społecznej. Mimo licznych leków i metod minimalizacji objawów, nic nie zatrzymuje pocenia się tak skutecznie, jak toksyna botulinowa. Zabieg botoksem na nadpotliwość przynosi rewelacyjne skutki. Usuwa nieprzyjemny zapach i wilgotność skóry, niwelując tym samym dyskomfort oraz wstyd wywołany chorobą.

Czym jest nadpotliwość i co ją wywołuje?

Nadpotliwość, czyli inaczej hiperhydroza to nadmierne wydzielanie potu na całym ciele lub w określonych miejscach. Pocenie się jest naturalnym procesem, który ma wiele zalet dla organizmu. Pomaga pozbyć się szkodliwych substancji i toksyn, a także utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Jednak w momencie, gdy potu jest znacznie więcej, niż jest to potrzebne, utrudnione staje się normalne funkcjonowanie i dbanie o higienę osobistą. Nadpotliwość dotyka około 3% populacji. Może pojawić się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, przy czym występuje tendencja do pojawianie się jej w określonych miejscach w zależności od płci. Zwykle pierwsze objawy pojawiają się w młodym wieku, ale ich wzmożenie następuje w okolicach 20/30 roku życia.

skuteczna korekta objetości i konturu. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Co niesie za sobą nadmierne pocenie się?

 • utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz znacznie pogarsza jakość życia
 • utrudnia lub wręcz uniemożliwia utrzymanie higieny osobistej
 • uniemożliwianie wykonywania określonych czynności (korzystanie z komputera) oraz wybranych zawodów (na przykład takich, które wymagają kontaktu z ludźmi)
 • obniżenie poczucia własnej wartości, pewności siebie, permanentny wstyd i zakłopotanie
 • izolacja społeczna
 • tendencje depresyjne
 • niechęć do podejmowania wyzwań

 PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy  PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Toksyna botulinowa – remedium na nadpotliwość

Toksyna botulinowa, powszechnie nazywana botoksem, stosowana jest w medycynie od wielu lat. Cieszy się popularnością wśród lekarzy zarówno jeżeli chodzi o zabiegi estetyczne (redukcja zmarszczek), jak i lecznicze (cofanie zeza). Toksyna botulinowa jest substancją bezpieczną dla organizmu, zatwierdzoną przez amerykańską organizację FDA. Z uwagi na swoje właściwości, botoks może zahamować nadmierną miejscową potliwość, dlatego jego popularność w tym zakresie stale rośnie i coraz więcej ludzi leczy chorobę wstrzykując w problematyczne miejsca toksynę.

Jak działa botoks na nadpotliwość?

Nadmiernie pobudzone do pracy nerwy wytwarzają substancję o nazwie acetylocholina, która z kolei aktywuje gruczoły potowe do wzmożonej produkcji potu. Botoks blokuje pracę nerwów, zamyka zakończenia nerwów i zatrzymuje przesyłanie impulsów do gruczołów bezpośrednio się z nimi stykających. Poprzez takie działanie zatrzymana jest także nadmierne wytwarzanie acetylocholiny. W wyniku takiego działania botoksu wzmożona produkcja potu jest zatrzymana i objawy nadpotliwości znikają. Trzeba jednak pamiętać, że botoks paraliżuje nerwy tymczasowo, jest to remedium na objaw choroby, nie leczy przyczyny. Z uwagi na skład substancji dostarczanej do organizmu, główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża i karmienie piersią, zmiany zapalne w miejscu planowanych nakłuć, nadwrażliwość na składniki preparatu. Inne ewentualne przeciwwskazania, eliminuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu na rozmowie konsultacyjnej.

Przebieg zabiegu leczenia nadpotliwości botoksem

Botoks wstrzykiwany jest płytko pod naskórek przy użyciu bardzo cienkiej igły. Nie sprawia bólu, jedynie uczucie ukłucia. Dla komfortu jest możliwość aplikacji znieczulenia miejscowego w punktach iniekcji. Zwykle stosuje się je w przypadku zabiegu na dłoniach i stopach, rzadziej pod pachami. W zależności od miejsca ostrzykiwania i obszaru nadpotliwości, zabieg trwa od około 15 do 30 minut. Po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności, a obrzęk i zaczerwienienie na skórze znikają po kilku godzinach. W miejscach nakłuć nie ma ran, nie pojawiają się blizny.

Efekty botoksu na nadpotliwość

Z uwagi na właściwości toksyny botulinowej, rezultat zabiegu wstrzykiwania jej w miejsce o nadmiernej potliwości widać po około 2-3 tygodniach. W zależności od obszaru oraz powagi problemu pacjent może zauważyć efekt nieco wcześniej lub później. Znika wzmożona wilgotność skóry, a wraz z nią dyskomfort i zawstydzenie. Organizm wydziela około 90% potu mniej niż przed wykonaniem zabiegu. Efekt ten utrzymuje od 6 miesięcy do roku. Zabieg można powtarzać w odstępach minimum 8 miesięcy, jeżeli jest taka potrzeba. Jednocześnie po każdym kolejnym wstrzyknięciu botoksu, nadpotliwość będzie zatrzymana na nieco dłużej.

Zalety leczenia nadpotliwości toksyną botulinową:

 • wysokie bezpieczeństwo zabiegu
 • małą inwazyjność zabiegu
 • brak okresu rekonwalescencji
 • komfort pacjenta w czasie zabiegu
 • zatrzymanie nadmiernej produkcji potu
 • przywrócenie normalnego funkcjonowania, możliwość wykonywania wszystkich czynności
 • brak pojawiania się mokrych plam na ubraniach i zniknięcie nieprzyjemnego zapachu
 • poprawa samooceny i pewności siebie
 • po jednym zabiegu, efekt utrzymuje się nawet do roku

Zalecenia postępowania po zabiegu toksyną botulinową na leczenie nadpotliwości:

Po wykonaniu zabiegu botoksem na miejsca o nadmiernej potliwości, nie ma wielu przeciwwskazań odnośnie codziennego funkcjonowania. Aby jednak maksymalnie wydłużyć okres działania toksyny botulinowej i nie osłabiać efektu zabiegu, w pierwszych dniach po wyjściu z gabinetu powinno się delikatnie traktować obstrzykiwane miejsce, nie masować go i nie uciskać. Przez kilka tygodni należy unikać basenu, sauny, solarium, a także ograniczyć spożywanie alkoholu, kawy i ostrego jedzenia.Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 735 911 910 , 531 041 332Ceny:

 • pachy (obie) cena 1890 zł
 • dłonie (obie) cena 1890 zł
 • stopy (obie) cena 2590 zł
 • skóra głowy cena 1890 zł
 • plecy (okolica przykręgosłupowa) 2590 zł
 • dekolt cena 1890 zł
 • pachy, dłonie, stopy, plecy, dekolt, skóra głowy - dołożenie 50J - 900 zł
 • Wskazania:

  • nadpotliwość pach
  • nadpotliwość stóp
  • nadpotliwość dłoni