ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
perfectlift logo

Aqualyx - trwała likwidacja komórek tłuszczowych

igła z nicią PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, że zadowolenie z własnego wyglądu pozytywnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch jest marzeniem niejednej osoby. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego.
Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.

Aqualyx - modelowenie sylwetki poprzez miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji /deoksycholan sodu/ przy pomocy specjalnej igły i strzykawki bezpośrednio w tkankę tłuszczową, co w konsekwencji doprowadza do nieodwracalnego zniszczenia komórek tłuszczowych. Wkłuć jest tylko kilka, a inwazyjność dla pacjenta minimalna co oznacza, że zabieg jest prawie bezbolesny – w przeciwieństwie do zabiegu przy użyciu fosfatydylocholiny. Pacjent w trakcie wprowadzania preparatu czuje niewielkie rozpieranie. Technika intralipoterapii jest najbardziej bezpiecznym sposobem na to by pozbyć się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metoda ta jest alternatywą dla liposukcji i dotyczy tylko eliminacji/redukcji tzw. depozytów tłuszczu oraz modelowania sylwetki. Nie jest to metoda odchudzania – zabieg jest przeznaczony dla osób z wagą prawidłową lub niewielką nadwagą , może także być wsparciem przy leczeniu cellulitu. Możemy w ten sposób stracić kilka centymetrów w obwodzie.

Technika zabiegu intralipoterapii(1) PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Technika zabiegu intralipoterapii PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Technika zabiegu intralipoterapii

Wymagane jest wykonanie serii zabiegów, najczęściej 2 – 4 , a ich liczba jest uzależniona indywidualnie od Pacjenta i Jego reakcji na preparat. Zależy również od wyjściowej objętości lokalnej tkanki tłuszczowej, jej lokalizacji, czy też oczekiwanego efektu końcowego. Typowe lokalizacje nadające się do intralipoterapii to: zewnętrzna, wewnętrzna i tylna powierzchnia ud, przyśrodkowa okolica kolan, okolica biodrowa („boczki”), brzuch, okolica podłopatkowa, podwójny podbródek. Wskazany również w leczeniu cellulitu I st.

Zabieg trwa około 20-40 minut (w zależności od ilości użytych ampułek w trakcie jednej sesji, maksymalnie 5) i jest powtarzany co 2-4 tygodnie aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Pomimo niewielkiej liczby wkuć, dzięki innowacyjnej technice podawania, preparat daje równomierne, jednolite pokrycie obszaru poddawanego zabiegowi. Po zabiegu mogą pojawić się krwiaki, obrzęk, zgrubienia, uczucie pieczenia, swędzenia i uczucie dyskomfortu, polegające na tym, że miejsca wkłucia mogą być wrażliwe lub bolesne na dotyk. W pierwszych dwóch dobach po zabiegu może wystąpić stan podgorączkowy. Objawy te występują zwykle 1 -3 dobie, ustępują i nie są groźne dla pacjenta. Po zabiegu wskazany jest masaż okolicy zabiegowej lub drenaż limfatyczny. Przez kilka dni po zabiegu nie wolno poddawać się ekspozycji słonecznej ani innym źródłom promieniowania (np. solarium).

Intralipoterapia doprowadza do lizy komórek tłuszczowych, które nie odbudują się i zostaną usunięte raz na zawsze (jest to trwałe zniszczenie pewnej ilości komórek, a nie tylko zmniejszenie ich objętości). Oczywiście z czasem, jeżeli pacjent nie ograniczy ilości spożywanych tłustych posiłków, nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych okolicach, które wcześniej poddaliśmy leczeniu powróci (podobnie jak to ma miejsce po zabiegu liposukcji), ponieważ wypełnimy tłuszczem światło komórki, która się tam znajduje, a której nie zniszczyliśmy w trakcie sesji. Jednak te komórki tłuszczowe, które zostały zniszczone podczas zabiegu, nie odbudują się.

Przeciwwskazania do zabiegu są takie same jak przy kwalifikowaniu pacjenta do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegu nie przeprowadza się u osób niepełnoletnich, z przewlekłymi chorobami immunologicznymi, z zaburzeniami hormonalnymi (szczególnie niewyrównanymi), z niewydolnością nerek i wątroby, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, z ostrymi lub przewlekłymi infekcjami, z alergią, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Aqualyx jest bezpiecznym materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE 0773 do redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. To jedyna substancja z rejestracją tego typu. Preparat jest zarejestrowany w Polsce od 2010 roku.

Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 735 911 910 , 531 041 332Porównanie efektów przed i po zabiegu. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Porównanie efektów przed i po zabiegu.

Ceny:

350 zł/8 ml + 2% lignokaina
Cena modelowania danej okolicy uzależniona jest od ilości użytych ampułek (1-4 w zależności od okolicy)

Wskazania:

 • wskazany w modelowaniu sylwetki różnych partii ciała u kobiet i mężczyzn
 • Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:
  • "motylki"
  • fałdy na plecach (poniżej żeber)
  • brzuch
  • biodra
  • wewnętrzna strona ud
  • „bryczesy” - zewnętrzna stron ud
  • okolica podpośladkowa
  • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
  • ginekomastia męska
  • tłuszczaki
  • cellulit I stopnia