ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
perfectlift logo

Usieciowany kwas hialuronowy – skuteczny i bezpieczny dla skóry wypełniacz.

logo restylane, logo stylage, logo revanesse PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Kwas hialuronowy jest doskonałym wypełniaczem oraz substancją poprawiającą wygląd skóry. Jest to naturalnie występujący w organizmie związek, którego ilość z wiekiem maleje. Objawy takie jak suchość skóry, zmarszczki, wiotczenie naskórka i tracenie pełnego owalu twarzy czy pojawianie się zapadnięć w okolicach oczu i nosa, świadczą o niskiej ilości kwasu hialuronowego w skórze i stanowią podstawę do wykonania zabiegu uzupełniającego ten składnik.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to najczęściej stosowany w medycynie estetycznej wypełniacz. Ze względu na to, że to naturalnie występujący w skórze związek, jest bezpieczny, nie wywołuje żadnych powikłań, ani alergii.W procesie starzenia się ilość kwasu hialuronowego stopniowo maleje, co negatywnie wpływa na stan skóry, jej wygląd i jakość. Jest to substancja rozpuszczająca się w skórze, dlatego będzie on obecny przez długi czas, ale nie wprowadzi permanentnych zmian.

Teosyal linia RHA PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Teosyal linia RHA PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Wypełniacze Teosyal linia RHA i Croma.

Właściwości HA.

Jedną z najważniejszych właściwości kwasu hialuronowego jest łączenie cząsteczek wody w skórze właściwej – jedna jednostka HA może powiązać ich około 250. Dzięki temu naskórek jest nawilżony, wygląda zdrowo i wolniej się starzeje. Kwas hialuronowy stanowi także barierę dla szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak warunki pogodowe (silne słońce, mróz) czy wolne rodniki. Jest bardzo lubiany przez lekarzy ze względu na swoje liczne właściwości i wiele możliwości zastosowania.

Niwelowanie niedoskonałości skóry za pomocą kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest doskonały zarówno w wypełnianiu zmarszczek, zapadnięć i bruzd, jak i w przywracaniu odpowiedniego nawilżenia i elastyczności naskórka, a także pobudza skórę do pracy i produkcji kolagenu, odpowiedzialnego między innymi za zdrowy koloryt i blask. Kwas hialuronowy stosowany jest w medycynie estetycznej ze względu na wysokie bezpieczeństwo oraz natychmiastowy i zadowalający efekt. Pozwala on na szybkie i skuteczne niwelowanie niedoskonałości twarzy oraz zapobieganie powstawaniu nowych.

Zabieg wypełniania ubytków kwasem hialuronowym

Wypełnianie ubytków, zmarszczek i odbudowywanie naskórka za pomocą kwasu hialuronowego to bardzo popularny zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy zabieg medycyny estetycznej. Jest to szybki i odpowiedni sposób, aby zniwelować nieestetyczne walory twarzy. Kwas hialuronowy jest substancją, która pod skórą się rozpuszcza, dlatego zabieg nie wprowadza stałych zmian w wyglądzie, nie jest inwazyjny, a jego skutki są odwracalne. Zabieg może być wykonany kwasem usieciowanym lub nieusieciowanym w zależności od oczekiwań pacjenta.

W trakcie zabiegu StylAge PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
W trakcie zabiegu

Kwas hialuronowy usieciowany

Kwas hialuronowy usieciowany jest plastycznym rodzajem wypełniacza, który idealnie nadaje się do usuwania zmarszczek, wgłębień w okolicach oczu i nosa, zapadnięć w okolicach szyi czy policzków, a także modelowania rysów twarzy. Jest to gęsta substancja, która odpowiednio dawkowana i wmasowana nadaje naturalny efekt wypełnienia tkanki podskórnej, nadając jej pełny i młody wygląd. Kwas hialuronowy usieciowany poza plastycznością ma właściwości amortyzujące oraz stabilizujące, dzięki czemu doskonale wypełnia podskórne tkanki miękkie. Kwas hialuronowy usieciowany krzyżowo łączy cząsteczki wody budując silną i elastyczną sieć podskórną, która wypełnia ubytek. Poprzez złożoną budowę, rozpuszcza się dłużej niż kwas nieusieciowany, więc efekt korekcji niedoskonałości jest długotrwały. Co można osiągnąć stosując usieciowany kwas hialuronowy:

 • skuteczne wypełnienie brud i wgłębień na twarzy
 • usunięcie zmarszczek i nienaturalnych fałdowań skóry
 • modelowanie twarzy, dekoltu i szyi
 • wolumetrię, czyli przywracanie pełnego wyglądu, pełnych rysów twarzy
 • powiększenie ust
 • podniesienie łuku brwi

Na czym polega zabieg wypełnienia ubytków usieciowanym kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniający z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wstrzykiwaniu preparatu w miejsce problematyczne, tam, gdzie wyraźnie widać ubytek tkanki mięśniowej, wgłębienie, brak elastyczności i wiotczenie naskórka. Substancja podawana jest bezpośrednio pod skórę za pomocą cienkiej igły, po czym modelowana jest w razie potrzeby dla uzyskania naturalnego efektu i zapobiegania powstania nierówności. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po około 2 tygodniach, kiedy kwas ułoży się pod skórą oraz zaabsorbuje wodę i nabierze pełnej objętości. Dla komfortu pacjenta miejscowo stosowany jest krem znieczulający. Po wypełnieniu może pojawić się zaczerwienienie, delikatny obrzęk czy niewielkie siniaki, wszystkie te objawy są normalne i ustępują maksymalnie po kilku dniach.

Efekty i korzyści zastosowania usieciowanego kwasu hialuronowego:

Poprzez podanie odpowiedniej dawki substancji bezpośrednio w problematyczne miejsce, zabieg wypełnienia zmarszczek lub innego rodzaju nieestetycznych ubytków pozwala na uzyskanie naturalnego, ale widocznego efektu. Różnica widoczna jest od razu, pacjent może poczuć się lepiej we własnej skórze, pewniej siebie, atrakcyjniej. Jednocześnie zmiany te nie wymagają wykonania skomplikowanej operacji plastycznej.

Teosyal linia RHA PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Kiedy warto wykonać zabieg kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniający kwasem hialuronowych warto wykonać, gdy widzimy, że twarz wygląda na zmęczoną, zmarszczki pojawiają się coraz szybciej, skóra traci blask i wiotczeje. Pełne, symetryczne rysy, gładka i miękka skóra całego ciała oraz witalność to największe atuty kobiety, których brak może wpłynąć negatywnie na samopoczucie. Zabieg pomoże szybko, skutecznie i bezboleśnie zniwelować niedoskonałości i przywrócić zdrowy i pełny energii wygląd. W wieku około 25 lat ilość naturalnego kwasu hialuronowego znacznie spada, a w wieku około 40 lat jest go już zaledwie 50%. Lepiej działać szybciej i zapobiegać ubytkom, niż leczyć głębokie bruzdy. Kwas hialuronowy jest jednak odpowiedni w każdym momencie i doskonale sprawdzi się w prewencji, jak i usuwaniu już widocznych zmarszczek. Zabieg usieciowanym kwasem hialuronowym warto także zastosować w celu drobnych poprawek i modelacji części ciała, których nie chcemy zmieniać permanentnie operacją plastyczną, a jedynie dokonać niewielkiej korekty kształtu.

Efekt zabiegu kwasem hialuronowym usieciowanym

Usieciowany kwas hialuronowy dostarczony pod naskórek sprawia, że twarz od razu robi się pełniejsza, gładka i pełna witalności. Skóra jest elastyczna i wygląda dużo młodziej. Pierwszy efekt widoczny jest natychmiastowo, jednak całkowite skutki zabiegu ujawniają się po około 2 tygodnia. Efekt utrzymuje się około roku, w zależności od organizmu pacjenta, trybu życia, a także miejsca zabiegu.Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 503 935 080 , 531 041 332Ceny:

 • 1 ampułka wypełniacza - 1300 zł
 • wypełniacze Teosyal linia RHA i Ultra Deep (1,2ml) Fill-Med Volume (1,2 ml) - 1400 zł
 • korekta nosa, wypełnienie skroni, środkowo-górnej doliny łez, wypełnienie kwasem Redensity II - 1500 zł
 • możliwy zabieg wykonywany kaniulą
 • Wskazania:

  • wypełnianie zmarszczek,
  • okolice oka,
  • dolina łez,
  • zmarszczki palacza
  • „lwia zmarszczka”
  • kontur ust,
  • nadanie objętości ust,
  • wygładzenie zmarszczek wokół ust,
  • nawilżenie czerwieni wargowej
  • objętość ust
  • korekta zewnętrznej powierzchni dłoni
  • korekcje wolumetryczne,
  • korekcja kości policzkowych,
  • poprawa owalu twarzy,
  • korekcja ubytków tkanki podskórnej