Botox/Botoks Kraków - redukcja zmarszczek mimicznych. Medycyna Estetyczna PerfectLift
ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
perfectlift logo

Redukcja zmarszczek mimicznych – wypróbuj botoks i ciesz się młodym wyglądem na dłużej!

botox kraków Zabieg botoksem to najczęściej wybierany sposób niwelowania zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa stosowana jest w medycynie estetycznej od wielu lat, co potwierdza jej skuteczność oraz bezpieczeństwo. Botoks to zabieg odpowiedni dla wszystkich. Może być stosowany zarówno w celu prewencji powstania zmarszczek mimicznych, jak i ich redukcji. Pojawienie się zmarszczek mimicznych to naturalny proces starzenia się skóry, który na pewnym etapie życia dotyczy każdego. Są to fałdy skórne wywołane mimiką twarzy. Zmarszczki mimiczne pojawiają się najwcześniej i wywołane są intensywną pracą mięśni podskórnych, co powoduje do ich kurczenie się i powstawanie fałd. Najczęstsze przyczyny pojawiania się zmarszczek mimicznych to uśmiechanie się, marszczenie brwi i czoła z nerwów czy stresu oraz mrużenie oczu (na słońcu lub ze względu na słaby wzrok). Poza tym negatywnie na stan skóry wpływa nieprawidłowa dieta, zbyt mała ilość picia wody, niestosowanie filtrów UV czy intensywny tryb życia. Skóra z wiekiem traci elastyczność i nawilżenie, przez co zmarszczki robią się coraz bardziej widoczne.


Czym jest botoks i jak działa?

Botoks jest to preparat, który służy do usuwania zmarszczek mimicznych twarzy. Środek ten stosowany w medycynie estetycznej jest oczyszczoną postacią toksyny botulinowej, najsilniejszej toksyny biologicznej. Botoks jest białkiem, które wstrzykiwane w określone mięśnie twarzy blokuje ich połączenie z bodźcami nerwowymi, powodując rozluźnienie i rozkurczenie. Poprzez relaksację mięśni znikają fałdy skórne, powszechnie nazywane zmarszczkami. Botoks zatwierdzony został przez organizację FDA jako bezpieczny środek do usuwania zmarszczek. Botoks niwelujący zmarszczki mimiczne jest zabiegiem odpowiednim dla osób między 20 a 65 rokiem życia, stosują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Już w młodym wieku skóra traci elastyczność, jędrność, spada produkcja kolagenu i elastyny. W przypadku nadmiernej mimiki zmarszczki pojawiają się wtedy bardzo szybko. Botoks działa na zmarszczki mimiczne, dlatego proponuje się go pacjentom przed 65 rokiem życia, ponieważ później powstają zmarszczki statyczne, na które lepiej działa kwas hialuronowy. Botoks jest szybkim zabiegiem, który sprawia, że twarz wygląda na wypoczętą, zrelaksowaną oraz pełną energii.

botox kraków

Botoks – skuteczny zabieg usuwania zmarszczek mimicznych

Jest to prosty, bezinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który daje długotrwały efekt i widocznie poprawia wygląd skóry, odmładza ją oraz przywraca delikatne rysy. Toksyna botulinowa dzięki swoim właściwościom relaksuje mięśnie twarzy, rozkurcza je i blokuje dopływ bodźców nerwowych. Dzięki temu powstałe fałdy zostają wygładzone. Nie jest to zabieg permanentny, działanie botoksu stopniowo maleje w naturalny sposób łagodzącą widoczne działanie. Może być postarzany wielokrotnie, przy czym skuteczność zabiegu po każdym jego wykonaniu zwiększa się i wydłuża.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Zabieg botoksem trwa około 15 minut, w zależności od ilości zmarszczek, jakie mają być zredukowane w danej sesji. Uczucie, jakie może odczuć pacjent zbliżone jest do delikatnego szczypania. Odpowiednio dobrana przez lekarza ilość toksyny botulinowej wstrzykiwana jest cieniutką, jednorazową igłą w określony, szczególnie napięty mięsień, nie wpływając jednocześnie na pozostałe. Bardzo ważna jest precyzja i wykwalifikowanego specjalisty przeprowadzającego zabieg, aby efekt sprostał oczekiwaniom. Przed botoksem nie jest konieczne wykonywanie żadnych badań diagnostycznych, jedynie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem oraz obserwacja skóry, na podstawie czego lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Efekt botoksu - jak to jest i jak długo się utrzymuje?

Botoks utrzymuje się około 4 miesięcy. Pierwszy efekt jest widoczny między 3-5 dniem, jednak preparat potrzebuje 10-14 dni, aby w pełni połączyć się z tkankami i zacząć w pełni działać. Działa on bezpośrednio na spięte mięśnie, które powodują powstawanie zmarszczek mimicznych, dlatego po wprowadzeniu preparatu pod skórę rozluźnia on tkanki, redukując fałdki skórne. Poprawnie wykonany botoks w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej przez wykwalifikowanego lekarza zapewnia naturalny wygląd twarzy, bez efektu maski i zmrożenia mięśni. Specjalista dostosowuje ilość preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta, w taki sposób, aby zachować ruchomość tkanek. Dobrze przeprowadzony zabieg nie zmienia wyrazu twarzy, a jedynie dodaje skórze blasku, witalności i sprawia, że jest ona gładka, wygląda młodziej i rysy są złagodzone.

botox kraków
Likwidacja lwiej zmarszczki.


botox kraków
Spłycenie zmarszczek poprzecznych czoła


Postępowanie po botoksie

Aby efekt zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej był zgodny z założeniami, pacjent po zabiegu powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Przez około 4 godziny od wyjścia z gabinetu unikamy schylania głowy. Nie powinno się dotykać ani masować twarzy, a także niewskazane jest leżenie. W dzień zabiegu pacjent musi ograniczyć wysiłek fizyczny, więc zarówno uprawianie sportów, jak i dźwiganie bagaży. Botoks potrzebuje kilku godzin, aby odpowiednio ułożyć się pod skórą i ustabilizować.

Skuteczne leczenie bruksizmu toksyną botulinową

Bruksizm to nadmierne i mimowolne zgrzytanie zębami wywołane stresem, chorobą lub wrodzoną wadą zgryzu. Nieleczony szczękościsk prowadzi do wielu poważnych powikłań. Bruksizm jest to medyczny termin określający szczękościsk. Schorzenie polega na nadmiernym zaciskaniu zębów, mimowolnym zgrzytaniu i przewlekłym napinaniu mięśni żwaczy. Nadaktywność żuchwy zwykle ma miejsce w nocy podczas snu lub w ciągu dnia w sytuacjach stresujących i nerwowych. Osoby cierpiące na bruksizm same nie są w stanie zatrzymać zgrzytania zębami i zaciskania szczęki, często odbywa się to nieświadomie.

Leczenie bruksizmu – jak przebiega?

Aby skutecznie i efektywnie leczyć zarówno przyczynę, jak i rezultat bruksizmu rozwiązaniem jest botoks. Może być stosowany jako jedyna metoda lub uzupełnienie nakładki nazębnej. Toksyna botulinowa relaksuje mięśnie żuchwy cofając napięcie i blokując możliwość silnego zaciskania zębów.

Podobnie, jak każdy zabieg wykonany w gabinecie medycyny estetycznej, botoks w celu leczenia bruksizmu poprzedzony jest konsultacją lekarską. Specjalista wyklucza wtedy ewentualne przeciwwskazania, ocenia stan problemu i decyduje jaka ilość toksyny będzie użyta oraz jakie dokładnie miejsca zostaną poddane iniekcji. Iniekcja toksyny botulinowej wykonywana jest za pomocą cieniutkiej igły bezpośrednio w najbardziej napięte obszary mięśni żwaczy. Lekarz wstrzykuje botoks od zewnętrznej strony twarzy. Zabieg jest niemalże bezbolesny, pacjent czuje ukłucie lub wrażenie uszczypnięcia w miejscu iniekcji.Nie jest jednak konieczne znieczulenie i zwykle się go nie stosuje, chyba że pacjent ma bardzo niski próg bólu. Zabieg trwa około kwadrans i jest w pełni bezpieczny.

Praktyka i postępowanie po zabiegu toksyną botulinową na bruksizm

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej na leczenie bruksizmu nie wymaga przechodzenia okresu rekonwalescencji. Może być nazywany „zabiegiem lunchowym”, ponieważ jest krótki i od razu można wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków. Nie pozostawia także dużego, widocznego obrzęku. Aby jednak nie skrócić ani nie osłabić działania botoksu na mięśnie żuchwy, przez kilka tygodni po zabiegu nie powinno się:

 • korzystać z sauny i solarium
 • poddawać zabiegom wykorzystującym fale radiowe i podczerwień
 • poddawać się zabiegom laserowym

Skutki leczenia bruksizmu toksyną botulinową

Botoks nie działa natychmiastowo, efekty zabiegu pacjent odczuwa dopiero po kilku dniach, do tygodnia. Główne skutki, jakie przynosi botoks wstrzyknięty w mięśnie żwaczy to:
 • znacznie zmniejszenie bólu szczęki, okolic żuchwy oraz skroni
 • rozluźnienie mięśni żwaczy, zminimalizowanie szczękościsku, poruszanie żuchwą jest w większym stopniu kontrolowane przez pacjenta
 • łagodnieje lub zupełnie ustępuje zgrzytanie zębami (w zależności od powagi i poziomu problemu przed zabiegiem)
 • powraca łagodny wyraz twarzy, staje się ona smuklejsza i proporcjonalna

botox kraków

Ceny:

 • cena za 1 jednostkę botoksu - 35 zł
 • lwia zmarszczka -min. 16 - 24J*
 • zmarszczki poprzeczne czoła - 14 - 20J*
 • zmarszczka królicze - 8 - 10J*
 • kurze łapki - 2 x 12J*
 • okolica jarzmowa - 4J*
 • zmarszczki palacza - 4-6J*
 • *dokładna ilość jednostek jest ustalana na kwalifikacji przedzabiegowej
 • leczenie bruksizmu min. 30j*

 • Wskazania:

 • poziome zmarszczki na czole
 • pionowe zmarszczki między brwiami
 • okolica jarzmowa
 • zmarszczki przy kącikach ust spowodowane uśmiechaniem się
 • zmarszczki przy zewnętrznym kąciku oka – „kurze łapki”
 • zmarszczki przy górnej wardze, pod nosem
 • zmarszczki królicze,
 • opadanie kącików ust oraz obniżanie się łuku brwiowego
 • zmarszczki na szyi
 • Przeciwwskazania:

 • ciąża oraz okres laktacji
 • choroby płytki nerwowo – mięśniowe
 • ciężka alergia
 • nadwrażliwość na składniki toksyny (albuminy ludzkie)
 • zażywanie leków takich jak: cyklosporyny, aminoglikozydy, D-penicylamina