Botox/Botoks Kraków - redukcja zmarszczek mimicznych. Medycyna Estetyczna PerfectLift
X
perfectlift logo

Botox Kraków - likwidacja zmarszczek mimicznych

botox krakówBotox cieszy się popularnością już od wielu lat i znalazł swoje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Początkowo stosowany w przypadku zaburzeń skurczów mięśni, teraz kojarzony jest głównie z medycyną estetyczną. Zabiegi z wykorzystaniem botoxu polegają na wykonaniu wstrzyknięć w precyzyjne obszary na twarzy. Ta forma usuwania zmarszczek mimicznych jest niezwykle szybka oraz bezpieczna. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia Naszej Kliniki w mieście Kraków w celu konsultacji

5 minutowy zabieg - 5 miesięczny efekt

Toksyna botulinowa jest naturalna, wytwarza ją bakteria Clostridium botulinum. Jej niezwykła siła powoduje blokadę połączenia pomiędzy nerwem a mięśniem, dzięki hamowaniu przekaźnika, który odpowiada za transfer impulsów na tym polu. Konsekwencją działania botoxu jest rozluźnienie mięśnia.

Samo wstrzyknięcie toksyny botulinowej trwa tylko kilkanaście minut, a końcowy efekt jest najlepiej dostrzegalny po około 2 tygodniach od zabiegu. Utrzymuje się on około 3-5 miesięcy. Tuż po wykonaniu zabiegu z użyciem botoksu powinno się unikać schylania i ruchów mięśniami, na które preparat oddziałowuje. Zaraz po wyjściu z gabinetu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Zmarszczki mimiczne całkowicie lub częściowo zanikają, a wyraz twarzy jest bardziej łagodny. Ogólna mimika twarzy pozostaje taka sama. Preparat jest tak samo skuteczny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Coraz częściej panowie decydują się na likwidację zmarszczek.

Toksyna botulinowa (botox) jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki znajdujące się w górnej części twarzy. Wiążą się one z żywą mimiką i mogą występować nawet już u młodych osób. Jeśli zmarszczki są zbyt głębokie warto połączyć zabieg wstrzykiwania botoksu z wypełnieniem kwasem hialuronowym. Nie pociąga to za sobą żadnych negatywnych konsekwencji, a jedynie sprawia, że twarz wydaje się być jędrniejsza i gładka. Negatywny wpływ na działanie toksyny botulinowej mogą mieć fale radiowe, dlatego należy unikać zabiegów z ich wykorzystaniem przez pierwsze tygodnie po wstrzyknięciu botoksu.

botox kraków
botox kraków


Botox - Przeciwwskazania

- choroby płytki nerwowo – mięśniowej (np. myasthenia gravis, zespół Lamberta - Eatona),
- ciężka alergia,
- ciąża i laktacja,
- zażywanie niektórych leków (cyklosporyny, aminoglikozydy, D-penicylamina, aminochinolony, leki p/malaryczne),
- nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie).

Działania uboczne występują bardzo rzadko, a jeśli występują są chwilowe i odwracalne.

botox kraków
Likwidacja lwiej zmarszczki.


botox kraków
Likwidacja kurzych łapek.


botox kraków
Spłycenie zmarszczek poprzecznych czoła


Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 503 935 080 , 531 041 332Mezobotox - odmłodzenie twarzy i szyi

To innowacyjna procedura terapeutyczna, która łączy mezoterapię, najczęściej kwasem hialuronowym z efektem liftingującym preparatu zawierającego toksynę botulinową. Dawka toksyny jest niewielka i rozłożona na całą, poddawaną mezoterapii powierzchnię. Po zabiegu uzyskuje się zaskakująco dobre efekty dające poczucie odmłodzonej i wypoczętej twarzy oraz szyi.
Botox – skuteczna metoda leczenia bruksizmu

Co to jest Bruksizm?

Bruksizm to mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy prowadzące do patologicznego tarcia zębami żuchwy o zęby szczęki. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. Aktywność nocna stanowi większy problem, gdyż odbywa się bez kontroli świadomości. Schorzenie dotyczy najczęściej ludzi młodych i szacuje się, że obejmuje około 15% populacji. Bruksizm może powodować bóle stawów skroniowo-żuchwowych, ścieranie zębów oraz prowadzić do patologii w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego pod postacią trzasków i przeskakiwania a w konsekwencji do zmian zwyrodnieniowych w tych stawach.

Podanie toksyny botulinowej – metoda leczenia bruksizmu.

Botoks podawany jest Pacjentom, aby ograniczyć siłę pracy mięśni policzkowych. Stosowanie botoksu w leczeniu bruksizmu może być traktowane jako metoda wspomagająca przy jednoczesnym stosowaniu szyn relaksacyjnych (przezroczystych nakładek) zakładanych na zęby lub jako metoda samodzielna w przypadku braku akceptacji szyn relaksacyjnych przez pacjenta.

Zabieg jest mało inwazyjny i mało bolesny. Po około 3-5 dniach od podania botoxu zmniejsza się napięcie mięśniowe.

Zabieg powtarza się średnio co 4 miesiące. Na podstawie 6-letnich doświadczeń specjalistów tej dziedziny, po okresie 2 letniego leczenia (stosowania jednocześnie nakładek relaksacyjnych i botoksu) można zaprzestać dalszego leczenia, gdyż po tym czasie zazwyczaj zanika nawyk zgrzytania zębami i mięśnie odpowiedzialne za zgrzytanie ulegają zmniejszeniu, twarz przestaje być “kwadratowa”, staje się smuklejsza, jakby odmłodzona, jednocześnie ładniejsza.

botox kraków

Ceny:

 • 27 zł za 1 jednostkę Botoxu,
 • Cena okolicy uzależniona jest od ilości podanych jednostek Botoxu
Promocja! Dowiedz się więcej
 • Mezobotox cena 750 zł
 • Leczenie Bruksizmu od 700 zł

Wskazania:

 • kurze łapki
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • lwia zmarszczka
 • zmarszczki palacza
 • zmarszczki królicze
 • unoszenie brwii
 • optyczne powiększenie oczu
 • ogólne zmniejszenie ostrości rysów twarzy (mezobotox)
 • bruksizm (nocne zgrzytanie zębów)