Mezoterapia igłowa twarzy, szyi, dekoltu, dłoni - PerfectLift kraków
ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
perfectlift logo

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi, dekoltu, dłoni

Mezoterapia krakówMezoterapia to metoda lecznicza i odmładzająca polegającą na wstrzykiwaniu substancji bezpośrednio w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu można przeprowadzać zabiegi biorewitalizujące skórę. Mezoterapia igłowa wykorzystuje dwa mechanizmy w celu odmłodzenia i regeneracji skóry, pierwszym z nich jest działanie substancji lub leku wstrzykniętego bezpośrednio w skórę, drugim - efekt ogniskowego gojenia się tkanki po licznych iniekcjach preparatu.
Mezoterapia kraków

Historia mezoterapii igłowej

Mezoterapia jest metodą leczniczą znaną w medycynie od wielu lat. Po raz pierwszy zabiegi mezoterapii przeprowadzono w 1950 roku we Francji przez Michela Pistora. Mezoterapia jest wykorzystywana zarówno w medycynie estetycznej, jak i również w medycynie sportowej (np. leczenie uszkodzeń ścięgien i więzadeł), w chirurgii (np. przyspieszanie procesów gojenia ran po zabiegach, terapia owrzodzeń i oparzeń), w internie (np. leczenie przewlekłych stanów zapalnych, przewlekłych zespołów bólowych, w leczeniu otyłości) a nawet w psychiatrii (w terapii stanów lekowych i w depresji).

Mechanizm działania mezoterapii

Zabiegi mezoterapii są bezpieczne, w trakcie których ciężko jest doprowadzić do przedawkowania danych substancji. To zabiegi o bardzo niewielkiej urazowości i praktycznie nie występują objawy niepożądane. Mezoterapię stosuje się w profilaktyce procesów starzenia, w celu poprawy stanu skóry, jej napięcia i nawilżenia, a także spłycenia istniejących zmarszczek (podawane preparaty mają działanie antyoksydacyjne oraz wpływają na proliferacje fibroblastów, przyczyniając się do odbudowy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, których poziom po 25 r.ż. systematycznie spada). Dzięki biorewitalizacji procesy gojenia i odbudowy skóry są przyspieszone. Biorewitalizacja doprowadza do odtworzenia optymalnego, fizjologicznego środowiska w skórze.

Mezoterapia kraków
Obszary, na których można zastosować mezoterapię igłową.

Sposób podawania preparatów do mezoterapii

Technika podania preparatu jest oparta na wielokrotnych iniekcjach w warstwę skóry właściwej, z wytworzeniem niewielkich depozytów, które ulegają wchłonięciu w czasie od kilku do kilkunastu godzin (najdłużej 2-7 dni). Uzależnione jest to przede wszystkim od danego preparatu medycznego.

Mezoterapia kraków

O czym należy pamiętać

Jedyną zasadniczą niedogodnością wszystkich zabiegów mezoterapii igłowej jest fakt, że należy je wykonywać systematycznie (wg zaleceń lekarza). Uzyskanie niewystarczających efektów najczęściej związane jest z przeprowadzeniem zbyt małej ilości zabiegów. Mezoterapia przeznaczona jest dla pacjentów cierpliwych i świadomych zasad, iż procesy regeneracji i przebudowy skóry wymagają czasu oraz odpowiedniej higieny życia – właściwej pielęgnacji skóry.

Mezoterapia kraków
Po pełnym cyklu zabiegów i przed zabiegami

Działanie

W trakcie zabiegów mezoterapii aplikuje się preparaty, które poprawiają napięcie skóry, jej jędrność oraz nawilżenie. Doprowadza do silnej regeneracji skóry, a także ujednolica jej koloryt. Podawane substancje mają działanie antyoksydacyjne i pobudzają fibroblasty do odbudowy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. W wyniku wielu iniekcji na danym obszarze dochodzi do przerwania ciągłości skóry, co pozwala na efektywną stymulację do jeszcze szybszej regeneracji.Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Blich 3 lokal nr 1
tel. 735 911 910 , 12 426 49 79Mezoterapia kraków
Przed i po cyklu zabiegów

Dłonie

Pacjenci coraz częściej zainteresowani są poprawą wyglądu skóry rąk. Starzenie się skóry rąk następuje zarówno na skutek procesów związanych z chronostarzeniem jak i fotostarzeniem. W wyniku chronostarzenia, dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz do spadku poziomu hormonów. Takie procesy prowadzą do ścieńczenia naskórka, uwypuklenia żył, ścięgien i kości. W trakcie fotostarzenia ścieńczeniu ulegają żywe warstwy naskórka oraz dochodzi do rogowacenia posłonecznego i powstawania plam soczewicowatych. Dłonie, podobnie jak twarz, dekolt i ramiona narażone są na całoroczną ekspozycję na światło słoneczne oraz dodatkowo na szereg szkodliwych czynników środowiskowych, takich jak: wiatr, różnice temperatur, detergenty, niewłaściwa pielęgnacja itp. oraz zawodowych - kontakt ze środkami chemicznymi czy drażniącymi.

W przypadku utraty elastyczności i jędrności skóry rąk, mezoterapia jest jedynym skutecznym sposobem uzyskania bardzo dobrych rezultatów. Cykl zabiegów ustala się zwykle w zależności od potrzeb skóry rąk.

Mezoterapia kraków
W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej dłoni.

Substancje aktywne

Preparaty stosowane w mezoterapii zawierać mogą mnóstwo substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne. Podaje się je w tzw koktajlach (skomponowanych mieszankach) lub w formie pojedynczych składników (najczęściej nieusieciowany kwas hialuronowy).

Mezoterapia kraków
Przykładowy preparat stosowany do mezoterapii.


Saypha Rich

teosyal redensity i

To doskonały, nieusieciowany kwas hialuronowy stosowany w zabiegach mezoterapii twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zawiera 18 mg/ml kwasu hialuronowego i najwyższe stężenie glicerolu – aż 20 mg/ml, wśród obecnych na rynku produktów do mezoterapii, co decyduje o jakości i efektywności zabiegu. Głęboko nawilża i odżywia skórę, pozwalając zachować jej naturalną młodość, napięcie i elastyczność. Jest idealnym preparatem stworzonym do iniekcji zarówno do naskórka jak i głębszych warstw skóry, Działa też jako wypełniacz małych zmarszczek takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu, zmarszczki na policzkach, czy zmarszczki wokół ust oraz doskonale poprawia gęstość skóry.

Dzięki najnowszej technologii ART (Advanced Rejuvination Technology) Saypha Rich perfekcyjnie kumuluje nawilżające właściwości naturalnego kwasu hialuronowego i glicerolu. Za pomocą wiązań wodorowych glicerol tworzy „ochronny płaszcz” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, sprawiając, że kwas „korzysta” z jego właściwości odpornościowych – termicznych, mechanicznych i enzymatycznych. To skuteczna zapora przed inwazją wolnych rodników. W konsekwencji kwas hialuronowy łatwiej i skuteczniej zatrzymuje wodę, co intensyfikuje proces nawilżenia skory.

Zawarty w preparacie glicerol o właściwościach stabilizujących i antyseptycznych zapewnia sześciokrotnie większą moc nawilżenia, przez co efekty mezoterapii wykorzystującej Saypha Rich utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych produktów. Skóra przez długi czas zachowuje elastyczność, napięcie i blask.

Dzięki temu efekty mezoterapii wykorzystującej Saypha® Rich utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych produktów: moc nawilżająca jest większa, a skóra ulega naturalnej rewitalizacji

A więc o wyjątkowości Saypha Rich decydują zwłaszcza:

 • glicerol, który stabilizuje i kwas hialuronowy – który zapewnia doskonałe nawilżenie skóry właściwej,
 • unikalna technologia, wzmacniająca siłę nawilżającą żelu (proces ART),
 • zastosowanie składników naturalnych, gwarantujących najwyższą czystość preparatu: stabilizujące i antyseptyczne właściwości glicerolu oraz obecność kwasu hialuronowego.

Saypha Rich jest idealna dla:

 • skóry potrzebującej bardzo głębokiego nawilżenia, odżywienia
 • skóry wymagającej regeneracji
 • skórzy chcącej zachować naturalne nawilżenie
 • u osób zdecydowanych na wypełnienie drobnych zmarszczek

Teosyal Redensity I

Nowa koncepcja zabiegu odbudowy skóry z wykorzystaniem kwasu hialuronowego łączy w sobie techniki wypełniania i mezoterapii.

teosyal redensity i

Formuła TEOSYAL® Redensity I zawiera wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Obecna witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek.

Kompleks TEOSYAL® Redensity I zawiera także lidokainę – substancję znieczulającą, zapewniającą komfort podczas zabiegu iniekcji.

Kuracja TEOSYAL® Redensity I składa się z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest wiotkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie wzdłuż linii zmarszczek. Technika powierzchownych mikrowkłuć do naskórka sprawia, że produkt dozowany jest w takiej samej ilości na całej powierzchni. Efektem zabiegów są wyraźnie wygładzone rysy twarzy i zanik tzw. ciemnych obszarów. Skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona, dzięki czemu odbija światło i jest pełna blasku. Preparat można stosować na twarzy, szyi oraz dekolcie

 1. Kwas hialuronowy 15mg/g
 2. Kompleks Odnawiający Skórę:
 • 8 aminokwasów:
  • Glicyna, Lizyna, Treonina, Prolina (stymulują wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny)
   Izoleucyna, Leucyna, Walina (regulują procesy gojenia i odbudowy tkanek)
   Arginina (reguluje prawidłowe nawilżenie górnych warstw skóry)
 • 3 antyoksydanty
  • Glutation (biomarker procesu starzenia, neutralizuje wolne rodniki tlenowe
   N-Acetylo-L-Cysteina (niezbędne w syntezie glutationu)
   Kwas liponowy (reguluje metabolizm glutationu i wydłuża czas jego aktywności)
 • 2 minerały
  • Cynk, Miedź (zwiększają proliferację i powstawanie nowych komórek)
 • 1 witaminę
  • B6 (niezbędna w metabolizmie komórek skóry)

Dodatkowo dla zwiększenia komfortu pacjenta preparaty z linii Redensity zawierają lidokainę – substancję znieczulającą.

Przykładowy preparat stosowany do mezoterapii redensity I PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków NeoGen Plasma, Aqualyx, Nici BARB 4D, PDO, Happy Lift, First Lift, Laser CO2, VPL MezoCogs, Ellanse, Radiesse, Cosmelan, Ceny, Promocje

Restylane Vital i Vital Light

Mezoterapia kraków

Mezoterapia kraków

Zabiegi Restylane SkinBooster® powodują głębokie i długotrwałe nawilżenie i rewitalizację skóry. Restylane SkinBooster to jedyny na Rynku stabilizowany kwas hialuronowy, stworzony dzięki unikalnej, opatentowanej technologii NASHA™. Charakteryzuje się on wysoką trwałością, a zaaplikowany w głębokie warstwy oddziałuje pozytywnie na skórę przez wiele miesięcy, dając efekt głębokiej rewitalizacji i nawilżenia.

Zawarty w Restylane SkinBooster stabilizowany kwas hialuronowy, poza nawilżeniem stymuluje komórki do produkcji własnego kolagenu. W efekcie skóra zyskuje sprężystość i jędrność. Wysoką skuteczność koncepcji Restylane SkinBooster potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie. To pierwszy i jedyny tego typu zabieg na polskim rynku.

W wyniku cyklu kilku zabiegów dochodzi do:

 • Wygładzenie zmarszczek i bruzd
 • Poprawa owalu twarzy
 • Pobudzenie produkcji kolagenu w skórze
 • Wzrost elastyczności skóry
 • Poprawa jędrności skóry
 • Głębokie nawilżenie skóry
Mezoterapia kraków

Zabieg można wykonać albo bardzo cienkimi igłami albo kaniulą. Po zabiegu zalecane jest spożywanie większej ilości płynów – stwarza to optymalne warunki dla rewitalizacji skóry. Pacjenci szczególnie sobie cenią pacjenci to, że rezultaty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Skóra nabiera elastyczności, wyraźnie poprawia się również jej struktura a przede wszystkim wygląda młodziej i ładniej.

Mezoterapia kraków

Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 3 – 4 zabiegach wykonywanych co 3 – 5 tygodni.

Witaminy

Witamina A

Witamina A odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie komórek skóry.

Działanie witaminy A na skórę:

 • jest niezbędna do regeneracji komórek w warstwie podstawnej naskórka;
 • poprawia strukturę warstwy rogowej, a tym samym wzmacnia funkcje obronne skóry i zapobiega wysuszeniu skóry (utracie wody);
 • zmniejsza przebarwienia i plamy;
 • chroni przed działaniem wolnych rodników i zapobiega starzeniu się skóry;
 • reguluje procesy keratynizacji naskórka;
 • wywiera znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza szorstkość i złuszczanie naskórka;
 • uczestniczy w prawidłowym wzroście włosów i paznokci;
 • wspomaga leczenie trądziku.

Witamina A najpierw wpływa na powierzchowną warstwę naskórka, wygładzając ją i rozjaśniając. Dezaktywuje również wolne rodniki, które są jednym z czynników powodujących starzenie się skóry. Gdy przeniknie w głąb naskórka, poprzez uwolnienie cytokin pomaga w tworzeniu włókien kolagenowych w skórze właściwej, poprawiając jej elastyczność i jędrność. Witamina A w widoczny sposób korzystnie wpływa na skórę przedwcześnie starzejącą się w wyniku działania słońca. Taką skórę, oprócz szybko powstających zmarszczek, charakteryzują plamy i przebarwienia, nierówny koloryt, zaburzenia rogowacenia naskórka. Kosmetyki z witaminą A rozjaśniają koloryt, wybielają plamki pigmentacyjne, wygładzają cerę i likwidują ogniska nieprawidłowego rogowacenia.

Witamina E, czyli witamina młodości

Należy do grupy związków zwanych tokoferolami.

Jak działa witamina E na skórę :

 • ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych, chroniąc przed utlenieniem i zniszczeniem warstwę lipidową naskórka,
 • zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych,
 • zmniejsza rumień i obrzęk spowodowany promieniowaniem ultrafioletowym;
 • sprzyja tworzeniu kolagenu, poprawia elastyczność i wygładza skórę, doskonale nawilża skórę,
 • przeciwdziała zmianom starczym, pomaga w likwidowaniu plam starczych, czyli przebarwień skóry, najczęściej pojawiających się na twarzy i dłoniach.

Witamina E często jest łączona z witamina C. Obie działają antyrodnikowo, dlatego są tak potrzebne skórze. Witamina E jest zlokalizowana na błonach komórkowych naskórka i skóry. Jako pierwsza odpiera napaść wolnych rodników - działa "na pierwszej linii frontu". Dlatego po walce wymaga regeneracji, ponieważ wolne rodniki utleniają ją, co powoduje zahamowanie jej aktywności. Rolę "drugiego frontu" przejmuje wtedy witamina C, która znajduje się we wnętrzu komórki. Po cyklu przemian witamina E może znowu być aktywna. Zdrowa i młoda skóra broni się przed utleniającym działaniem wolnych rodników dzięki wzajemnie odnawiającemu się systemowi tych witamin. Jednak skóra narażona na uszkadzający wpływ środowiska, a szczególnie promieniowanie ultrafioletowe wymaga podreperowania tych strat. Dlatego ważne jest systematyczne stosowanie preparatów zawierających obie witaminy ochronnego systemu.

Witamina C ( kwas askorbinowy) - można ją nazwać odświeżaczem skóry - podstawowe jej funkcje w skórze to:

 • ochrona przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest to szczególnie ważne dla osób mieszkających w dużych miastach, gdyż pod wpływem zanieczyszczeń w atmosferze uwalniają się one w dużej ilości,
 • wywieranie korzystnego wpływu na syntezę kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i sprężystość skóry, tym samym oddziałując przeciwzmarszczkowo (postępujące z wiekiem wiotczenie skóry przyczynia się do powstawania zmarszczek),
 • poprawianie stanu kruchych i skłonnych do pękania naczyń krwionośnych (bardzo istotne dla skór płytko unaczynionych i wrażliwych),
 • odgrywanie ważnej roli w przebiegu procesów metabolicznych skóry
 • poprawianie kolorytu skóry. Skóra nabiera blasku, jest gładsza, odświeżona.
 • Podwójne działanie przeciw rodnikowe - witamina C neutralizuje wolne rodniki oraz bierze udział w syntezie alfa-tokoferolu (aktywna postać witaminy E, kluczowego składnika chroniącego błony komórkowe przed utlenianiem).
 • Ochrona przed promieniami UVA/UVB - witamina C neutralizuje wolne rodniki chroni komórki przed procesami utleniania, zachodzącymi w skórze pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki temu zwiększa odporność skóry na szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego.
 • Rozjaśnienie i rozświetlenie skóry - witamina C wskazuje działanie depigmentujące, rozjaśnia przebarwienia i poprawia koloryt skóry (hamuje aktywność tyrozynazy). Chroni przed hiperpigmentacją.
 • Stymulacja syntezy kolagenu - witamina C aktywuje syntezę kolagenu w skórze - pełni funkcję kofaktora, katalizuje hydroksylację prokolagenu typu I i III, prekursorów włókien kolagenowych.

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od wieku klienta i kondycji jego skóry. Standardowo rekomenduje się sesję zabiegową złożoną z 5 zabiegów co 7 - 10 dni.

Witamina C spala tłuszcz !

Warto wiedzieć, że witamina ta ma też zasadnicze znaczenie dla kształtowania sylwetki. A to dlatego, że żywo uczestniczy w spalaniu tłuszczów zapasowych.

Dołączenie rodnika hydroksylowego, czyli hydroksylacja przez witaminę C, jest kluczowym etapem syntezy noradrenaliny, prowadzącej proces lipolizy - rozbijającej cząsteczki tłuszczowe na ich składniki pierwsze. Najwięcej noradrenaliny powstaje w zakończeniach nerwowych, zakotwiczonych w tkance tłuszczowej. Po uwolnieniu z komórek nerwowych, hormon ten przenika do komórek tłuszczowych, gdzie niszczy zgromadzone zapasy tłuszczu podskórnego. To właśnie gospodarka noradrenaliną decyduje w największej mierze o tendencji do tycia lub jej braku. Im więcej noradrenaliny napływa do komórek tłuszczowych, tym łatwiej wyrzeźbić sylwetkę.

Kiedy komórki nerwowe wyrzucają noradrenalinę do tłuszczowych, wraz z nią pozbywają się produkującego ją enzymu. Enzym ten musi wiec być wciąż odnawiany. Natomiast, zarówno do jego odnowy, jak też produkcji samej noradrenaliny, niezbędna okazuje się właśnie witamina C.

Noradrenalina nie wnika sama do wnętrza komórek tłuszczowych, tylko wiąże się ze specjalnymi białkami ich błony - receptorami adrenergicznymi. To właśnie w efekcie takiego wiązania - uruchomiona zostaje kaskada przekazywania sygnału, prowadząca w konsekwencji do rozpadu cząsteczek tłuszczowych. Jak dowiodły badania - to właśnie sprawność działania tych receptorów odpowiada głównie za wrażliwość tkanki tłuszczowej na aminy katecholowe i tendencję do tycia (lub jej brak). Sprawność ta jest częściowo uwarunkowana genetycznie, częściowo zaś - zależna od modelu żywienia. Receptory te nie są bowiem luźno rozrzucone po błonie komórkowej, tylko - przede wszystkim - zlokalizowane w jej zagłębieniach, nazywanych kaweolami. Kiedy dieta osoby otyłej obfituje w cholesterol, ten ulega utlenieniu przez wolne rodniki tlenowe, zaś w formie utlenionej - silnie zakłóca procesy zachodzące w kaweolach, w tym - pracę receptorów adrenergicznych, związaną z lipolizą. I tu dochodzi do głosu antyoksydacyjna aktywność witaminy C... Badania udowodniły, że witamina ta - eliminując wolne rodniki - zwiększa wrażliwość tkanek na sygnały docierające do nich za pośrednictwem procesów zachodzących w kaweolach.

Powróćmy jednak do reakcji hydroksylacji... Hydroksylacja to również najważniejszy etap syntezy karnityny. Karnityna natomiast, co może pamiętamy, jest transporterem kwasów tłuszczowych, wiążącym te kwasy i wprzęgającym je w procesy energetyczne, bez którego udziału - spalanie tłuszczu w ogóle nie może przebiegać.

Jednak witamina C nie tylko pośrednio uczestniczy w spalaniu tłuszczu, poprzez stymulujący wpływ na syntezę noradrenaliny i karnityny, ale również bezpośrednio... Przeprowadza bowiem jeden z głównych etapów jego spalania - polegający na usuwaniu atomów wodoru, nazywany fachowo - odwodorowaniem kwasów tłuszczowych. Tu należy podkreślić i zaznaczyć, że to właśnie od tempa i sprawności odwodorowania - zależy tempo przebiegu całego procesu spalania kwasów tłuszczowych.

Widzimy, że witamina C uczestniczy we wszystkich etapach eliminacji tłuszczu zapasowego - poczynając od hamowania produkcji i rozbijania jego molekuł, poprzez transport do przemian energetycznych, na procesie samego spalania kończąc swoją misję. Tak też i więc - witamina C to cenny spalacz tłuszczu, niezwykle przydatny przy odchudzaniu, ale przede wszystkim - przy zbijaniu wagi w sportach z limitami wagowymi oraz kształtowaniu startowej formy - we wszystkich dyscyplinach sylwetkowych.

RESVERATROL i Polifenole

Polifenole działają głównie silnie przeciwutleniająco i przerywają reakcje łańcuchowe tworzenia się wolnych rodników; zapobiegają tworzeniu się reaktywnych form tlenu przez hamowanie enzymów je generujących. Poza zmniejszeniem liczby wolnych rodników w organizmie , flawonoidy łączą się również w organizmie z metalami ciężkimi, dzięki czemu te nie produkują większej liczby wolnych rodników. Szczególnie cennym polifenolem jest obficie występujący w skórkach winogron i czerwonym winie Resweratrol...

Funkcja ochronno-regenerująca skóry

Resweratrol spowalnia trzy istotne mechanizmy starzenia się skóry.

 1. W miarę starzenia się komórek, dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego odpowiadającego za prawidłową pracę enzymów z klasy sirtuin. Aktywność sirtuin spada wraz z wiekiem. Resweratrol jest jednym z najbardziej efektywnych aktywatorów sirtuin. Dzięki zwiększeniu aktywności sirtuin, resweratrol wpływa na poprawę naturalnych procesów naprawczych skóry, zwiększa odporność komórek skóry na działanie czynników środowiska, w tym promieniowanie UV oraz przedłuża życie komórek skóry.
 2. Resweratrol działa hamująco na drugi mechanizm przyczyniający się do przedwczesnego pogorszenia wyglądu skóry - glikację. Glikacja to proces niszczenia białek podporowych skóry - kolagenu i elastyny przez cukry. Proces ten postępuje z wiekiem i jest szczególnie intensywny u osób chorych na cukrzycę. W miarę postępowania procesu glikacji dochodzi do usztywnienia włókien kolagenu i elastyny oraz do zmniejszenia ich zdolności regeneracyjnych, zwiększenia stanów zapalnych oraz do spowolnienia procesu gojenia. Dzięki działaniu antyglikacyjnemu, resweratrol chroni włókna kolagenu i elastyny przed destrukcją i dezorganizacją, powodującą utratę elastyczności i wewnętrznej podpory skóry.
 3. Teoria starzenia pod wpływem wolnych rodników, zakłada, że nasz organizm, w tym również skóra, ulegają przedwczesnemu starzeniu pod wpływem niszczącego ataku ze strony wolnych rodników. Wolne rodniki to reaktywne cząsteczki, które powstają w zwiększonej ilości pod wpływem czynników środowiska (promieniowania UV, stresu, dymu nikotynowego, niektórych leków, toksyn itp). Wraz z wiekiem naturalny system ochrony przeciw wolnym rodnikom ulega osłabieniu i dochodzi do zniszczeń komórek skóry objawiających się utratą jędrności, pogorszeniem struktury skóry, zmniejszeniem odporności i zwiększoną podatnością na podrażnienia oraz przebarwieniami.

Mezoterapia igłowa - najlepszy sposób na odmłodzenie twarzy i rąk. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Przedłużenie życia komórek skóry poprzez aktywację enzymów z klasy sirtuin. Badania kliniczne z zastosowaniem oferowanego resweratrolu w stężeniu 5%, potwierdziły zwiększenie aktywności sirtuin w starszych komórkach skóry o 55%. Komórki skóry stały się młodsze i bardziej witalne, o większych zdolnościach do odnowy komórkowej i regeneracji uszkodzeń.

Aktywacja podziałów komórek skóry, która prowadzi do pogrubienia skóry. Resweratrol polecany jest również dla kobiet w okresie menopauzy, u których dochodzi do zwolnienia odnowy komórkowej skóry i ścieńczenia naskórka.

Działanie przeciwzmarszczkowe oraz zmniejszenie ilości i głębokości już istniejących zmarszczek, także zmarszczek mimicznych twarzy, w tym tzw. kurzych łapek, czyli zmarszczek wokół oczu.

Poprawa stopnia nawilżenia i struktury skóry, poprzez wpływ na produkcję glikozaminoglikanów, czynników odpowiedzialnych za odpowiednie nawodnienie głębszych warstw skóry.

Wpływ na produkcje białek podporowych skóry - kolagenu i elastyny oraz ochrona przed ich niszczeniem w wyniku procesu glikacji, dzięki czemu poprawie ulega elastyczność i jędrność skóry.

Wykazuje też działanie ochronne przed promieniowaniem UVA na komórki naskórka (keratynocyty).Mezoterapia kraków

Ceny:

 • mezoterapia twarzy/szyi/dekoltu/dłoni - Saypha Rich/Bioregen/Neuvia HydroDeluxe/RRS/Dermaheal/NCTF Ha/Stretchcare - 590 zł
 • znieczulenie do zabiegu jest bezpłatne
 • Wskazania:

  • odmładzanie
  • rewitalizacja, przebudowa
  • nawilżanie skóry
  • nadanie lub poprawa sprężystości
  • redukcja zmarszczek