X
perfectlift logo

Nadpotliwość - poważny problem co setnego Polaka

leczenie nadpogtliwosci poprzez zastosowanie azzalure PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Pocimy się pod pachami, na czole, w okolicach płciowych, mokre od potu miewamy też często dłonie i podeszwy stóp. W większości przypadków pojawienie się potu nie wywołuje żadnych przykrych konsekwencji, ale niestety niektórzy z nas mają z nim poważny problem.

Dlaczego się pocimy?

Przede wszystkim dlatego, że jest to naturalna reakcja organizmu na wysiłek fizyczny, zapobiegająca jego przegrzewaniu się. Dorosły człowiek w ciągu jednej tylko godziny może wypocić nawet trzy litry potu. Pot powstaje w gruczołach potowych, których mamy na ciele 2 - 3 milionów. Ich ujścia na skórze są niedostrzegalne gołym okiem. Wydostający się przez nie na powierzchnię płyn jest jasny, nie ma zapachu. Przykra woń pojawia się dopiero pod wpływem rozkładu jego składników. Ten czasem krępujący problem towarzyszy także kolejnym etapom naszego życia, związanym ze zmianami hormonalnymi, czyli pokwitaniu i przekwitaniu, pojawia się też w okresie przedpokwitaniowym. Męczy osoby otyłe, które pocą się także w fałdach skóry, pod biustem, na brzuchu czy nogach.

skuteczna korekta objetości i konturu. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Prysznic to za mało.

Gdy się nadmiernie pocimy, nie wystarczy codzienny prysznic czy kąpiel w wannie. Po porannym odświeżeniu konieczne jest użycie dezodorantu. Choć antyperspiranty działają bardzo skutecznie, często i to nie wystarcza. Poza tym mogą one hamować drożność gruczołów potowych. Działają skutecznie, ale zawierają szkodliwe dla organizmu sole chlorku glinu. Ich częste używanie przy zwiększonej wrażliwości organizmu skutkować może przedostaniem się glinu do układu nerwowego, co z kolei może być niebezpieczne dla zdrowia. Ważna też jest dieta. Pocenie się może wzmagać kofeina. U niektórych osób pot występuje na czole i nosie pod wpływem ostrych przypraw. Także nikotyna może wywoływać niepożądane objawy.

nadpotliwosc (1) PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy nadpotliwosc (2) PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

w leczeniu nadpotliwości

Czasem pot po prostu nas zlewa w chwilach napięcia nerwowego, gdy przeżywamy stres, lęk, tremę, ból, a bywa, że i radość. Jest to nadmierne poceniem emocjonalnym. W takich przypadkach pot po prostu cieknie spod pach, dłonie są zimne i wilgotne, a ich naskórek obrzękły i zaczerwieniony. Emocjonalne pocenie jest zwykle z wiekiem coraz słabsze, a więc i coraz mniej dokuczliwe. By jednak dotrwać do tego momentu, warto zastosować się do rad adresowanych do wszystkich pocących się. W przypadkach gdy takie postępowanie nie przynosi satysfakcjonujących efektów, sięgamy po bardziej specjalistyczne sposoby radzenia sobie z potem. W dermatologii najskuteczniejszą i coraz częściej stosowaną metodą leczenia w ostatnich latach jest wykorzystanie toksyny botulinowej.

skuteczna korekta objetości i konturu. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Nadpotliwość - leczenie

Z nadpotliwością mamy do czynienia jeśli organizm wydziela więcej potu niż jest to konieczne do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Nadpotliwość związana jest z nadczynnością umiejscowioną lub uogólnioną gruczołów ekrynowych. Dolegliwość ta jest częsta wśród dorosłych dotyczy od 0,5% do 1% „białej” populacji ludzkiej. Pocenie emocjonalne stanowi problem większości pacjentów (90%) zgłaszających się do lekarza medycyny estetycznej z powodu nadmiernej potliwości. Najczęściej nadmierna potliwość dotyczy powierzchni dłoniowej ręki i podeszwowej stopy, oraz okolicy dołów pachowych. Metodą dzięki, której osiąga się szybki efekt, długotrwałą skuteczność oraz istotną poprawę jakości życia jest leczenie przy użyciu toksyny botulinowej. powoduje odwracalne porażenie zakończeń nerwów, które łączą się z gruczołami potowymi, doprowadzając do zablokowania wydzielania potu na długi czas, co powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych tą dolegliwością. Efekt terapii jest spektakularny, pierwsze efekty widoczne są już zwykle po 3-5 dniach, pełne po 2-3 tygodniach, a skuteczność zabiegu wynosi średnio 8-9 miesięcy.Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 503 935 080 , 531 041 332Ceny:

 • pachy, dłonie (obie) cena 1500 zł
 • stopy (obie) cena 2100 zł
 • plecy, dekolt, skóra głowy wycena indywidualna
 • Wskazania:

  • nadpotliwość pach
  • nadpotliwość stóp
  • nadpotliwość dłoni