ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
perfectlift logo

Modelowanie, nawilżanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym.

powiększanie ust PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Duże, jędrne i nawilżone usta są symbolem piękna i kobiecości. Niechirurgiczne powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Naturalny efekt pełnych i nawilżonych warg sprawia, że coraz więcej kobiet w każdym wieku decyduje się na jego wykonanie. Kwas hialuronowy jest związkiem pierwotnie występującym w organizmie, dlatego zabieg ten jest bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje skutków ubocznych.


Kwas hialuronowy powiększa usta, ale nie tylko – dla kogo polecany jest zabieg?

Zabiegi medycyny estetycznej na usta z zastosowaniem kwasu hialuronowego odpowiednie są dla osób w każdym wieku. Substancja ta ma właściwości wypełniające, nawilżające i poprawiające koloryt. Z uwagi na niską inwazyjność i bezpieczeństwo, iniekcja kwasu może jedynie poprawić wygląd i kondycję ust bez żadnego ryzyka. Zabieg kwasem hialuronowym poleca się osobom, które:

 • chcą powiększyć usta ze względów estetycznych
 • nie są zadowolone z kształtu swoich ust
 • mają niesymetryczne wargi ze względów genetycznych lub uszkodzeń mechanicznych i pragną je wyrównać
 • jedną wargę mają wyraźnie większą od drugiej i nie wygląda to atrakcyjnie
 • nie są zadowolone z bladego koloru ust, chcą je uwydatnić i wyraźnie oddzielić od skóry twarzy
 • borykają się z problemem bardzo suchych i pękających warg
 • z uwagi na upływ lat, straciły blask, jędrność i pełny kształt ust
Kwas hialuronowy wypełnia, modeluje, powiększa oraz poprawia ogólną kondycję ust. Powszechnie stosowany jest u osób młodych, jak i starszych, u których procesy starzenia sprawiły, że wargi straciły pigmentację i jędrność. Na kondycję negatywnie wpływają takie czynniki jak promieniowanie UV, silny wiatr, mróz oraz zanieczyszczenia. Warto wspomagać się medycyną estetyczną, aby utrzymać piękny, zdrowy i młody wygląd twarzy.

Preparaty używane do powiększania ust. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy


Kwas hialuronowy – bezpieczeństwo i właściwości

Kwas hialuronowy (hialuronic acid – HA) to związek, który naturalnie znajduje się w organizmie, dlatego jest zgodny z budową komórek i w 100% bezpieczny. Został zatwierdzony jako odpowiedni do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej przez amerykańską organizację FDA. Kwas hialuronowy to kluczowy składnik skóry, odpowiedzialny za jej jędrność, elastyczność i nawilżenie. Wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego spada, co negatywnie wpływa na kondycję skóry, a także kształt i koloryt ust. Z uwagi na właściwość, jaką jest łączenie cząsteczek wody, uzupełnianie kwasu hialuronowego zapewnia optymalne odżywienie komórek i zapobiega suchości i pękaniu ust. Natomiast ze względu na jego gęstość, żelową postać i plastyczność doskonale działa jako wypełniacz w zabiegach modelujących i powiększających usta.

Usieciowany a nieusieciowany kwas hialuronowy- co wybrać?

W zależności od potrzeb pacjenta oraz efektów, jakie chce uzyskać, stosuje się określony rodzaj preparatu. Usieciowany kwas hialuronowy jest gęsty, wypełnia komórki i dłużej utrzymuje się pod skórą, ale jego działanie nie jest natychmiastowe, na pełny rezultat trzeba poczekać. Używany jest on do modelowania i powiększania ust. Natomiast w celu poprawy nawilżenia, kolorytu i ogólnej kondycji warg stosuje się nieusieciowany kwas hialuronowy, który działa od razu, ale nie powiększa warg. Ten typ preparatu utrzymuje się pod skórą krócej, około 30 dni. Lekarz po konsultacji z pacjentem dobiera odpowiedni typ substancji.

Zalety kwasu hialuronowego

 • bezpieczny dla zdrowia, również w przypadku regularnych zabiegów
 • nie wywołuje skutków ubocznych, nie podrażnia, nie ma ryzyka niezgodności immunologicznych i alergii
 • nie utrzymuje się pod skórą permanentnie, zabieg kwasem hialuronowym nie ingeruje na stałe w wygląd
 • działa od razu w momencie iniekcji, na rezultat nie trzeba długo czekać
 • poprawia zarówno wygląd, jak i kondycję skóry, wypełnia niedoskonałości, regeneruje oraz nawilża usta
 • ze względu na konsystencję, pozwala na modelowanie substancji pod skórą, aby uzyskać naturalny efekt wypełnienia

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Iniekcyjny zabieg kwasem hialuronowym na usta bez skalpela jest bezpieczny i bardzo precyzyjny. Z uwagi na wiele zalet jego popularność stale rośnie i wybierany jest przez kobiety w różnym wieku. Zabieg korekcji kształtu i wypełnienia ust trawa około 1,5 godziny. Dla komfortu pacjenta stosuje się krem znieczulający, dzięki czemu nakłucia nie sprawiają bólu.

Iniekcja ust PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Efekt zabiegu powiększania ust


Przebieg zabiegu modelowania ust

W problematyczne miejsca ust, gdzie koloryt jest nierówny, skóra jest zniekształcona, zwiotczała, wargom brakuje objętości i pełności, lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy metodą iniekcyjną. Aby nie naruszyć okolicznych tkanek i naczyń krwionośnych, w czasie zabiegu używana jest cieniutka, tępo zakończona igła – mikrokaniula. Preparat wstrzykiwany jest głęboko pod naskórek, dzięki czemu nie tylko wypełnia usta, ale także pobudza procesy zachodzące pod skórą. Odbudowuje nawilżenie i wspomaga produkcję kolagenu. Ilość kwasu hialuronowego uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Na końcu zabiegu specjalista wmasowuje preparat, aby odpowiednio ułożył się pod skórą, nadając pożądany kształt ust. Po zabiegu może pojawić się opuchnięcie, siniak i delikatny obrzęk, ale takie objawy utrzymują się około 3 dni i łatwo zakryć je makijażem. Powiększanie ust kwasem hialuronowym, podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej, zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz proponuje odpowiedni preparat w zależności od oczekiwań pacjenta.

Kiedy i jak długo widać rezultat zabiegu korekcji ust

Pierwszy efekt powiększania ust kwasem hialuronowym widoczny jest od razu po zabiegu, jednak ostateczny rezultat, pełne wypełnienie pojawia się dopiero po około 14 dniach, gdy kwas hialuronowy nabierze swojej pełnej objętości. W zależności od usieciowania, a także trybu życia pacjenta, preparat utrzymuje się pod skórą maksymalnie do 18 miesięcy. Usta w tym czasie się uwydatnione, ale z zachowaniem naturalności i subtelności. Po każdym kolejnym zabiegu efekt utrzymuje się coraz dłużej. Gwarancją zadowalających, długotrwałych rezultatów i bezpieczeństwa zabiegu, jest wykonanie go w profesjonalnym, renomowanym gabinecie medycyny estetycznej, przez wykwalifikowanego lekarza specjalistę.

Zalecenia po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Korekcja ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem mało inwazyjnym, po którym od razu można wrócić do czynności codziennych, pracy i obowiązków domowych. Jest jednak kilka zaleceń i ograniczeń dla pacjentów, do których należy się zastosować. W dniu zabiegu unikamy gorących posiłków i napojów. Kilka dni po zabiegu powinno się w miarę możliwości ograniczyć intensywne poruszanie ustami, nie chodzić na siłownię, saunę czy solarium oraz nie opalać się.Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 735 911 910 , 531 041 332Ceny:

 • 1 ampułka wypełniacza - 1300 zł
 • wypełniacze Teosyal linia RHA i Ultra Deep - 1400 zł
 • możliwy zabieg wykonywany kaniulą
 • Wskazania:

  • powiększenie ust,
  • korekcja dysproporcji pomiędzy górną a dolna wargą,
  • poprawa symetrii prawo-lewostronnej,
  • refreshing ust,
  • likwidacja zmarszczek palacza,
  • konturowanie ust,