perfectlift logo

Odzyskaj młody i witalny wygląd twarzy stosując wolumetrię!

restylyne logo PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Wolumetria twarzy jest zabiegiem modelującym i liftingującym. Upływ czasu i starzenie się, widać na skórze, która traci objętość, elastyczność i nawilżenie, co z kolei skutkuje pojawianiem się zapadnięć, głębokich zmarszczek oraz utratą pełnego owalu twarzy. Volumetria pomaga odzyskać dawny blask, witalność i elastyczność skóry wypełniając ubytki tkanek. Zabieg wolumetrii przywraca kontury i objętość twarzy.Wolumetria - wskazania i korzyści zabiegu

Wolumetria twarzy jest zabiegiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. W zależności od organizmu, trybu życia oraz uwarunkowań genetycznych i anatomicznych wskazania do wykonania volumetrii mogą pojawić się już w wieku około 25 lat lub dużo później. Zabieg wykonywany jest głównie ze względów estetycznych, jednak jego efekty pozytywnie wpływają także na samopoczucie i psychikę pacjenta.

Korzyści zabiegu volumetrii twarzy

Poza walorami estetycznymi i zdecydowanym poprawieniem się wyglądu twarzy pacjenta wolumetria twarzy niesie za sobą poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego. Dzięki usunięciu głębokich zmarszczek, poprawieniu elastyczności skóry, nawilżeniu jej i dodaniu blasku, pacjent wygląda młodziej i zdrowiej. Poprzez podciągnięcie skóry i przywrócenie owalu twarzy, zniwelowane zostaje wrażenie niezadowolenia i grymasu, który gościł na twarzy. Poprawa wizerunku wpływa na podwyższenie pewności siebie, samozadowolenia, szczęścia. Młodość jest symbolem zdrowia i energii, gdy więc w lutrze widzi się starą, zmęczoną twarz odczuwa się smutek i przygnębienie, które znika po zabiegu, gdy odzyskany zostaje dawny wygląd.
Efekt wolumetrii. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Efekt wolumetrii.

Co to jest wolumetria twarzy i na czym polega zabieg

Idealne rysy twarzy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn przypominają literę V, podbródek jest wąski, policzki i skronie podciągnięte. Z upływem czasu kształt ten odwraca się, broda robi się szeroka, skóra opada i linia żuchwy poszerza się nieestetycznie, a kąciki ust układają się w grymas. Wolumetria pomaga odzyskać dawny wygląd i pełen owal twarzy poprzez uzupełnianie ubytków wypełniaczem. Jest to zabieg medycyny estetycznej, który bez użycia skalpela i nieoperacyjnie podnosi policzki, niweluje zapadnięcia i modeluje linię żuchwy. Volumetria to także bezoperacyjny lifting, czyli wygładzające napięcie skóry. Wolumetria twarzy jest nowoczesną metodą, która poprawia stan, koloryt i ogólny wygląd skóry twarzy bez użycia skalpela i bez inwazyjnej operacji. Nie jest to więc zabieg permanentny, tylko długotrwały. Substancja wypełniająca stosowana w wolumetrii nie tylko zwiększa objętość tkanek, co powoduje ich wypychanie, ale także odżywia, ujędrnia i nawilża naskórek. Sucha skóra ma większe skłonności do marszczenia się i wiotczenia.

Wypełniacze stosowane do wolumetrii twarzy

Zabieg wolumetrii twarzy wykonywany jest za pomocą specjalnego wypełniacza. Najczęściej wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy (link do artykułu o usieciowanym kwasie hialuronowym), który występuje w skórze w formie naturalnej, ale jego ilość z wiekiem maleje. Kwas hialuronowy dzięki swojej właściwości łączenia cząsteczek wody nawilża skórę i uelastycznia ją, a także po wstrzyknięciu stopniowo zwiększa swoją objętość idealnie wypełniając zapadnięcia, zmarszczki i zwiotczały naskórek, co przywraca twarzy pełne, napięte rysy. Kwas hialuronowy jest najczęściej wybieranym wypełniaczem gwarantującym długotrwały i naturalny efekt. Volumetria twarzy przeprowadzana jest też przy użyciu różnego rodzaju środków stymulujących wytwarzanie naturalnego kolagenu. Kwas polimlekowy czy hydrosyapatyt wapnia to także skuteczne wypełniacze, które jednocześnie pobudzają komórki podskórne do pracy. Bardzo dobrze sprawdza się także tkanka tłuszczowa pacjenta w wolumetrii twarzy, ponieważ, podobnie jak kwas hialuronowy, występuje w organizmie w sposób naturalny. Wszystkie wypełniacze stosowane w wolumetrii są gęste i plastyczne, aby działać nawet na głębokie zapadnięcia, a efekty w każdym przypadku utrzymują się średnio 18 miesięcy w zależności od organizmu i trybu życia pacjenta.

Rekonwalescencja po wolumetrii twarzy

Po zabiegu wolumetrii twarzy nie ma okresu rekonwalescencji. Od razu po wyjściu z gabinetu można powrócić do codziennych obowiązków domowych. Twarz w miejscu iniekcji będzie zaczerwieniona, może być delikatnie obolała i podrażniona, ale objawy te ustępują w przeciągu 2 dni. Makijaż można nałożyć na skórę już po upływie 12 godzin. Przez pierwsze 2 tygodnie nie powinno się jedynie wystawiać skóry na silne zmiany temperatur i promienie słoneczne. Zalecane jest także ograniczenie wysiłku fizycznego.

Gdzie i kiedy wykonać wolumetrię twarzy?

Wolumetria twarzy powinna być przeprowadzona w profesjonalnych warunkach, z zastosowaniem certyfikowanych preparatów wypełniających i sterylnych narzędzi. Wykwalifikowane gabinety medycyny estetycznej w dużych miastach, takich jak Kraków, są gwarancją poprawnie i bezpiecznie wykonanej volumetrii. Warto też pamiętać, aby termin zabiegu nie poprzedzał wyjazdu wakacyjnego lub sportowego, ponieważ twarz w pierwszych dwóch tygodniach nie powinna być wystawiana na słońce czy mróz, nie można też korzystać z sauny i solarium oraz intensywnie trenować i męczyć organizmu.
 PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Preparaty wykorzystywane do wolumetrii.

Ceny:

 • 1200 zł za 1 ml (1 ampułka)

 • Wskazania:

  • utracenie pełnego owalu twarzy
  • zapadające się policzki
  • zanikanie widoczności kości policzkowych
  • powstawanie głębokich zmarszczek w okolicy nosa, ust i oczu
  • zapadanie się doliny łez
  • zanikanie linii żuchwy
  • deformacja podbródka spowodowana opadaniem skóry
  • niezadowolenie z kształtu nosa
  • niezadowolenie z kształtu i grubości ust
  • utracenie blasku i witalności skóry
  • sucha i wiotczejąca skóra
  • wychudzenie twarzy spowodowane stresem i niewłaściwą dietą