ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
perfectlift logo

Wypełnienie doliny łez w Krakowie
jakie metody zalecają specjaliści?

igła z nicią PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Zapadająca się dolina łez spowodowana jest zanikiem mięśni oraz ubytkiem kwasu hialuronowego w skórze. W zależności do trybu życia, uwarunkowań genetycznych i sposobu odżywiania, skóra w okolicy oczu wiotczeje wcześniej lub później. Dolina łez sprawia, że twarz wygląda staro i smutno. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej w Krakowie, dzięki którym Twoja Twarz odzyska młody i witalny wygląd.

Czym jest dolina łez i dlaczego powstaje?

Stopniowo pogłębiająca się dolina łez jest problemem, który na pewnym etapie życia dotyczy każdego. Jest to zapadnięcie dolnej powieki na linii biegnącej od wewnętrznego kącika oka w kierunku środka policzka. Dolina łez powstaje głównie z powodu zaniku tkanki mięśniowej w okolicy oka, co jest naturalnym procesem starzenia się skóry. Niestety często zdarza się, że dolina łez nie tylko zdradza wiek, ale nawet postarza twarz.

Tkanka mięśniowa okolic oczu jest bardzo cienka, a wraz z upływem lat ulega stopniowemu zanikowi. Zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego oraz kolagenu, które odpowiedzialne są między innymi za elastyczność, jędrność oraz zdrowy kolor i nawilżenie skóry. Oba te czynniki sprawiają, że skóra w okolicy oczu wiotczeje, pojawiają się ubytki i dolna powieka stopniowo się zapada, tworząc tak zwaną dolinę łez. Na ratunek starzejącej się skóry wokół oczu przychodzą specjaliści i zabiegi medycyny estetycznej. Najlepiej wybierać gabinety medycyny estetycznej w dużych miastach, na przykład w Krakowie, gdzie wykfalifikowani lekarze zajmą się problemem. Najbardziej popularne jest uzupełnienie iniekcyjne kwasem hialuronowym w miejscu jego ubytku.

Co wpływa na powstanie doliny łez?

Pogłębiająca się dolina łez to problem dotyczący każdego. Jest kilka czynników, które wpływają na szybkość jej pojawienia się i postępowania:

 • wiek
 • stres, przemęczenie fizyczne oraz psychiczne
 • zbyt mało snu lub sen niskiej jakości
 • intensywny tryb życia
 • nieprawidłowa dieta, brak witamin i minerałów w codziennych posiłkach
 • używki (powstanie doliny łez bardzo przyspiesza palenie papierosów i spożywanie alkoholu)
 • uwarunkowania anatomiczne i genetyczne
 • nadmierne opalanie się i niestosowanie kremów z filtrem UV
Dolina łez pojawia się u każdego prędzej czy później. Stosowanie kosmetyków i specjalistycznych kremów pod oczy, może przesunąć, wydłużyć okres młodego wyglądu oczodołu, jednak nie jest to sposób na leczenie i usuwanie problemu. Kremy będą doskonałym uzupełnieniem oraz ewentualnym podtrzymaniem działania zabiegów medycyny estetycznej, które skutecznie uporają się z problemem.

Jak skutecznie usunąć dolinę łez?

Medycyna estetyczna oferuje kilka możliwości uporania się z problemem. Zabieg zawsze powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i predyspozycji pacjenta. Każdy z nich działa nieco inaczej i zapewnia odmienne efekty. Najczęściej dolinę łez niweluje się wstrzykując usieciowany kwas hialuronowy lub inny wypełniacz. Skóra pod oczami jest jednak szczególnie delikatna, wymaga dużej precyzji, subtelności i odpowiedniego preparatu, nie można w tym miejscu zastosować każdego zabiegu. Z uwagi na wrażliwość i niewielki obszar doliny łez, bardzo ważne jest, aby wybrany zabieg przeprowadzony został przez wykwalifikowaną i upoważnioną do tego osobę, aby nie wpłynąć negatywnie na wzrok i okoliczne tkanki. Preparaty muszą być certyfikowane, a sprzęt sterylny i odpowiednio przygotowany.

W zależności od oczekiwań pacjenta, jego wieku oraz głębokości doliny łez i powagi problemu, dobierana jest odpowiednia metoda niwelowania zapadniętej dolnej powieki. Rewelacyjne efekty wypełnienia doliny łez daje łączenie zabiegów. Jednak w tej kwestii kluczowa i niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który powie które metody i w jakiś sposób można ze sobą połączyć.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest najczęściej wybieranym wypełniaczem doliny łez ze względu na wysoką skuteczność, komfort w czasie zabiegu, szybkość iniekcji oraz pełną biokompatybilność z tkankami skóry. Jest to metoda bezpieczna i najefektowniejsza. Kwas hialuronowy ma właściwości zarówno wypełniające, jak i stymulujące komórki do produkcji kolagenu.

Teosyal® PureSense Redensity IIjest wysoce elastycznym żelem na bazie nieusieciowanego i usieciowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Redensity [II] jest przeznaczony do zabiegów okolic oczu a także do delikatnych zmarszczek, zapewniając naturalną, bezpieczną i długotrwałą korekcję. Jest to wypełniacz, który ulega rozpadowi biologicznemu i powoli się wchłania. Dzięki specyficznym właściwościom wiskoelastycznym Teosyal® PureSense Redensity II tworzy objętość dopasowując się równomiernie do naturalnych konturów skóry, wypełnia delikatne zmarszczki i dolinę łez, nawilża skórę pod oczami oraz jest wysoce skuteczny w likwidacji worków i cieni pod oczami.

Korekta okolicy kurzych lapek PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy


Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym doliny łez

Zabieg ten nazywany jest także wampirzym liftingiem, ponieważ wstrzykiwanym preparatem jest osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta. Jest to zabieg rewitalizujący i odbudowujący, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, ale nie wypełnia tkanek. Poprawia elastyczność skóry, koloryt i ogólny stan. Osocze nie jest, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, wypełniaczem. Mezoterapia igłowa doliny łez wymaga regularności w celu utrzymania długoterminowego efektu. Jest rewelacyjnym zabiegiem prewencyjnym.

Mezoterapia igłowa preparatem RRS HA Eyes

RRS jest gamą mezokoktajli, stworzoną aby sprostać wymaganiom bezpieczeństwa i efektowności. Technologia RRS to ziszczenie rewitalizacji, wypełnienia i stymulacji. Formuły koktajli RRS zaprojektowane zostały dla powierzchniowej i głębokiej aplikacji. Bazują na czystych i efektywnie działających składnikach, które łączone dają efekt synergii. Nieusieciowany kwas hialuronowy ze źródeł nieodzwierzecych i/lub organiczny krzem zapewniają : działanie antyoksydacyjne, stymulację odnowy komórkowej. Koncentracja kwasu hialuronowego waha się od 0, 1 to 6,0 mg/ml i powinna być dostosowana do obszaru użycia produktu. Działanie kwasu hialuronowego i organicznego krzemu wspomagane jest przez aktywne związki bioregenerujące: antyoksydanty, aminokwasy, witaminy, polifenole, oligopeptydy, mikroelementy czy czynniki wzrostu. Cała formuła pozwala osiągnąć efekt wygładzenia, wypełnienia i odżywienia, zwiększenia napięcia skóry , stymulację wzrostu włosów. Dopasowana do wielu zmiennych linia RRS doskonale wpisuje się w potrzeby kobiet i mężczyzn w każdym wieku i może być stosowana na wielu obszarach twarzy i ciała. Ideą jest zapobieganie skutkom fotostarzenia, odwracanie nadmiernej pigmentacji skóry na wielu jej poziomach zaawansowania, redukcja cellulitu i rozstępów, łysienia plackowatego i wielu innych przypadków. Terapia obejmuje średnio 4 zabiegi. Dla utrzymania pełnych efektów rekomendowane jest powtarzanie zabiegów 1-3 razy w roku. Powtarzanie: 1-3 razy w roku.

Dermagen Ophthalmos - korekcja doliny łez PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Jak wygląda zabieg wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym?

Wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej dobiera ilość kwasu hialuronowego odpowiednią do wielości problemu i oczekiwań pacjenta. Ważne jest, aby nie użyć zbyt dużo preparatu, aby nie powstał efekt nadkorekty. Skóra jest oczyszczana i jeżeli zachodzi taka potrzeba smarowana kremem znieczulającym, aby zapewnić komfort w czasie zabiegu. Preparat wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły pod skórę, po czym zostaje dokładnie wmasowany, uformowany i odpowiednio rozprowadzony. Zabieg trwa około 20 minut. Pierwszy efekt widoczny jest od razu. Dolina łez jest wyraźnie spłycona, znika cień pod okiem i twarz wygląda na wypoczętą i młodszą. Kwas hialuronowy ma jednak właściwość łączenia cząstek wody, co sprawia, że stopniowo zwiększa swoją objętość, sprawiając, że ostateczny efekt zabiegu widać po dwóch tygodniach. Usieciowany kwas hialuronowy utrzymuje się pod skórą 12-18 miesięcy.

Jak postępować po wykonaniu zabiegu niwelowanie doliny łez?

Aby uniknąć ewentualnych powikłań oraz maksymalnie wydłużyć efekt zabiegu wypełnienia doliny łez, należy postępować według zaleceń lekarza. Do głównych porad odnośnie postępowania po zabiegu zalicza się:

 • zalecenie picia dużej ilości wody w celu dodatkowego nawodnienia organizmu
 • schładzanie okolic oczu i policzków w dniu zabiegu po wyjściu z gabinetu
 • przez okres około 2 tygodni po zabiegu unikać sauny, solarium, kriokomory i innych tego typu miejsc, które wystawiają skórę na silne działanie i nagłe zmiany temperatury
 • ograniczenie dotykania okolic oczu i nienakładanie makijażu w pierwszym dniu po zabiegu
 • ograniczenie mimiki twarzy w pierwszych dniach po zabiegu
 • ograniczenie wysiłku fizycznego, w tym pływania, dopóki skóra nie będzie w pełni zagojona

Dlaczego kwas hialuronowy jest najczęściej wybieranym wypełniaczem doliny łez?

Lekarze medycyny estetycznej najczęściej wybierają usieciowany kwas hialuronowy w celu wypełnienia doliny łez. Jest to związek bardzo bezpieczny, ponieważ naturalnie występuje w skórze, ale wraz z upływem lat, jego ilość maleje, dlatego uzupełnianie go ma wiele pozytywnych dla skóry efektów. Kwas hialuronowy ma właściwości odbudowujące, wypełniające i ujędrniające skórę, a także wiąże cząstki wody, przez co zapewnia optymalne nawilżenie naskórka. Zbyt mała ilość tego składnika powoduje tworzenie się zmarszczek, bruzd i zapadnięć widocznych na twarzy. Poza tym kwas hialuronowy chroni tkanki przez dostaniem się szkodliwych czynników zewnętrznych oraz wolnych rodników. Wstrzykiwany przez specjalistę preparat, stosowany jako wypełniacz doliny łez ma takie same właściwości, jak naturalny HA.

Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift

 • Kraków, ul. Wrocławska 53D - numer telefonu735 911 910

 • Kielce, ul. Żytnia 14 A - piętro 1 - numer telefonu 531 041 332 • Dostępne preparaty:

  Ceny:

  • wypełnienie środkowej doliny łez, środkowo-górnej doliny łez, wypełnienie kwasem Redensity II - 1400 zł
  • mezoterapia okolicy oczu - RRS Ha Eyes/EyeBag Solution/Dark Circle Solution - 390 zł/1 zabieg*
  • *zabiegi mezoterapii okolicy oczu wykonywane w cyklu min. 4 zabiegów - 30% rabatu przy płatności z góry!

  Wskazania:

  • Cienie pod oczami
  • Dolina łez
  • Fałd powiekowo-policzkowy
  • Niewielkie „worki pod oczami”