ikona telefonu Rejestracja telefoniczna jest dostępna od 08:00 do 20:00. Zapraszamy!
ikona kalendarz Rejestracja online
X

Świętuj z Nami 4 urodziny Kliniki w Krakowie przez cały miesiąc!

Urodzinowe 25% rabatu na wszystkie* zabiegi na twarz!


 • Promocja obowiązuje w dniach 22.07-23.08.2024r
 • Rabat łaczy się z Kartami Lojalnościowymi.
 • *Promocja nie obejmuje zabiegów makijażu permanentnego i lipotransferu.
 • Promocja obowiązuje tylko na wykonane zabiegi w czasie trwania promocji.

Zobacz szczegóły promocji i wyłaczenia


Umów się na wizytę: 735 911 910 lub zarezerwuj online

perfectlift logo

Nici PDO - chirurgiczne nici liftingujące

logo nici pdo, firstlift oraz ftp pdo PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Princess Lift/First Lift

Na polskim rynku medycyny estetycznej od trzech lat obecne są nici liftingujące zbudowane z polidioksanonu. Od ponad roku dostępna jest najnowsza ich generacja - wchłanialne nici First Lift/Princess Lift (Multi Picture Filaments), przynoszące spektakularne efekty. Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa 15 – 40 minut (w zależności od ilości obszarów poddawanych zabiegowi liftingu i biostymulacji), nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku godzin – dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!

Nici skręcone na igle Screw i Double Screw

Nici skręcone na igle występują w dwóch rodzajach: SCREW i Double ścrew. Nić SCREW zwana czasem Twin to pojedyncza nić typu MONO, której wolny koniec opleciony jest spiralnie na igle. Zwykle nici te są dodatkowo grubsze niź MONO. Nić Double Screw - to dwie nici SCREW wychodzące z jednej igły i oplatające się na niej podobnie jak alfa-helisa DNA. DOUBLE SCREW (podwójna, ciasno skręcona nić) -efekt liftingu trwa dłużej i jest bardziej widoczny niż przy niciach MONO, TWIN i SCREW, a także jest znacznie zwiększona szybkość produkcji kolagenu i elastyny przez skórę.

BARB; Bi i Multi-Directional Cog

Od roku mamy też do dyspozycji nici z jednokierunkowymi haczykami (FTC Cog) oraz niezwykle skuteczne dwu i wielokierunkowo zbieżne haczyki (Bi i Multi-Directional Cog, BARB), które intensywniej, w porównaniu do klasycznych nici PDO, umożliwiają podniesienie tkanek. Osiągamy to poprzez występowanie przejściowego stanu zapalnego, migracji do zaaplikowanej nici fibroblastów, wzmożonej produkcji przez nie uporządkowanego kolagenu i poprzez sam efekt mechanicznego uniesienia – co ważne, bo dzięki temu efekt jest widoczny zaraz po zabiegu :)

MesoCogs

Meso Cogs to nowe wchłanialne nici do zastosowania na całym ciele. Ich aplikacja jest szybka i bezbolesna (znieczulenie miejscowe), a efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu. Nici Meso Cogs są odpowiedzią na najbardziej uciążliwe problemy starzejącej się skóry. Poprawiają kształtują biust, górną część ramion, pośladki, brzuch, wewnętrzną część ud. Napinają też skórę po zabiegach liposukcji lub diecie. Dzięki nowoczesnej metodzie Fill Hydration, która pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, Meso Cogs znakomicie wpływają na nawilżenie i poprawę elastyczności skóry.

Zabiegi z użyciem nici można wykonywać w ciągu całego roku, również latem.

PDO Princess Lift/First Lift Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej) Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

igła z nicią PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat. Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 • Odmłodzenie skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zwężenie porów
 • Wzrost lub zmniejszenie objętości
 • Lifting skóry

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO przedstawiają poniższe zdjęcia z mikroskopu elektronowego:

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).

Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Rozpoczyna się od nałożenia kremu, po którego wchłonięciu lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą.

Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.

Rozmieszczenie nici PDO (1) PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Rozmieszczenie nici PDO (2) PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy Rozmieszczenie nici PDO (3) PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Rozmieszczenie nici PDO.

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.

Porównanie efektów przed i bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia nici PDO w okolicy żuchwy i szyi. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Porównanie efektów przed i bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia nici PDO w okolicy żuchwy i szyi.


Rozpuszczalne nici FTC - terapia odmładzająca

Porównanie efektów przed i bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia nici PDO w okolicy żuchwy i szyi. PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Terapia FTC (Fine Thread Contour) łączy w sobie tradycyjną medycynę zachodu, lifting skóry za pomocą nici, a także tradycyjną medycynę wschodu- akupunkturę, która jest stosowana w celu poprawy i kontroli bólu mięśni.

Dzisiaj, terapia FTC jest stosowana jako małoinwazyjny zabieg, który odmładza skórę wraz z podnoszeniem tkanki przy pomocy cienkich, biodegradowalnych i antybakteryjnych nici, stosowanych na twarzy, szyi i ciele ,które potencjalnie mogą dawać tylko minimalne ryzyko powikłań.

Produkt stosowany w terapii FTC jest cienką igłą o rozmiarze (26G-30G) , na której osadzona jest nić (grubość 0,07 mm- 0,15 mm i długości od 3-16cm).

W czasie iniekcji, wewnątrz tkanki zostaje wprowadzona igła wraz z nicią. Nić nadaje lifting skóry i pozostaje w niej, po wyjęciu igły ze skóry.

Duże ilości igieł wprowadzonych w głębsze warstwy naskórka wraz z nićmi aktywują procesy regeneracji i rozpoczynają mechanizmy stymulujące gojenie ran i kurczenie się tkanek.

Ostatnio wprowadzono do terapii nowe nici ze sprężynkami, które intensywniej , w porównaniu do klasycznych nici PDO, umożliwiają podniesienie tkanek. Tym samym zwiększają przejściowy stan zapalny i przyspieszają produkcję fibroblastów.

Wpływ terapii FTC na tkanki:

 • uszkodzenie tkanek z powodu wkłucia dużej ilości igieł,
 • mechaniczna stymulacja tkanek do przemian z powodu wkłucia igieł,
 • mechaniczne uszkodzenie lub też stymulacja ze względu na obecność nici w skórze,
 • fizyczne wzmocnienie tkanek poprzez nici,
 • stymulacja chemiczna ze względu na obecność nici.
Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Mechanizm terapii FTC

Terapia FTC może poprawić zmarszczki nosowo-wargowe, wzmocnić i poprawić linię żuchwy, łuk brwiowy, okolicę pod oczami (np. zmniejszyć worki pod oczami), zredukować podwójny podbródek, kurze łapki, poprawić stan doliny łez, szyi czy znacznie zmniejszyć głębokie zmarszczki na czole.

Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Wskazania do terapii FTC

Metoda ta okazała się również skuteczna w terapii lipolitycznej, stosującej nici jako narzędzie wspomagające kształtowanie sylwetki . Terapia FTC zwiększyła skuteczność lipolizy.

Kto jest dobrym kandydatem na terapie FTC?

Najlepszym kandydatem na terapię FTC jest kobieta lub mężczyzna, u którego pojawiły się zmarszczki na czole, ma opadającą środkową część twarzy ( powieki, brwi, dolna powieka) lub niższe partie twarzy ( policzki) i szyja.

Kto powinien wykonać zabieg FTC ?

Tylko wykwalifikowani certyfikowani lekarze medycyny estetycznej.

Jak długo utrzymuje się efekt?

To zależy od wieku pacjenta w czasie zabiegu i liczby użytych nici.

Czy są skutki uboczne?

Jest to bardzo bezpieczny zabieg, a powikłania występują rzadko. Niemniej jednak mogą występować tymczasowe obrzęki i siniaki. Pacjent może odczuwać ból, ucisk, ciągnięcie lub wyczuwać nici, ale z czasem uczucie to minie.

Okolice zabiegowe: brwi i czoło, okolica oczu, szyja, bruzda nosowo-wargowa, policzki i linia żuchwy. nici pdo, pde, firstlift PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
Okolice zabiegowe: brwi i czoło, okolica oczu, szyja, bruzda nosowo-wargowa, policzki i linia żuchwy.


Nici BARB - efektywny dwuletni lifting.

First Lift 2Generation to jeszcze szerszy zakres rozmiarów nici oraz innowacyjna nić First Lift Barb z haczykami dwukierunkowo i wielokierunkowo zbieżnymi. Sekret skuteczności nici First Lift 2Generation tkwi w specjalnie opracowanej technologii wykonania i ich wszechstronnych właściwościach. Zabieg można wykonać każdej porze roku, również latem.
Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na implantacji podskórnej nici First Lift Barb z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi, które wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu.

Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej igły, o ultra cienkiej ściance pozwala na umieszczenie w niej nici PDO o dużej średnicy, dzięki czemu zabieg jest łatwy do wykonania, mniej inwazyjny i bolesny niż dotychczas, a także nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Nowe nici PDO (polidioksanon) są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się ok 10 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat!

Implantacja nici Barb

Super cienka nić First Lift Barb z mikroskopijnymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi umieszczana jest na ultra cienkiej, sterylnej igle, przy pomocy której wprowadzana jest podskórnie w określone partie twarzy lub ciała poddawane odmładzaniu, jedynie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. To właśnie owe haczyki umożliwiają osiągnięcie spektakularnego efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Wprowadzane pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Dzięki temu, po implantacji zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny zaraz po zabiegu. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, dzięki czemu nie zmienia rysów twarzy, gwarantując tzw. "natural look". Zabiegowi na ogół nie towarzyszy ból (pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia) czy krwawienie, chociaż czasem po zabiegu (szczególnie przy implantacji większej ilości nici BARB) może wystąpić przejściowy obrzęk. Nie ma przeciwwskazań, by wrócić do codziennych czynności, natomiast powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po kilku godzinach od zabiegu.Serdecznie zapraszamy na konsultację lub zabieg:
Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift
Kraków, ul. Wrocławska 53D
Kielce, ul. Żytnia 14A/1
tel. 735 911 910 , 531 041 332igła z nicią PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy
igła z nicią PDO PerfectLift Robert Janczura Medycyna Estetyczna Kraków Kielce Aqualyx, Nici BARB 4D, Laser CO2, VPL, Cosmelan, powiększanie ust, botox, botoks, makijaż permanentny, kwas hialuronowy, wypełniacze, mezoterapia, lifting twarzy

Ceny:

 • cena nici PDO 80 zł
 • cena nici Screw 90 zł
 • cena za okolicę od 800 zł


recepcja.perfectlift@gmail.com


Wskazania:

 • Rekomendowany dla pacjentów w wieku 25-65 lat
 • Na twarzy:
  • Pionowe i poziome zmarszczki na czole
  • Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
  • Dolna powieka – worki
  • Policzki
  • Wyraźny fałd nosowo-wargowy
  • Rowek policzkowo-jarzmowy
  • Fałd podbródkowy
  • Fałd marionetkowy
  • V-lifting
  • Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
  • Fałdy skóry na policzku
  • Pomarszczone policzki
 • Na ciele:
  • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
  • Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
  • Kształtują górną część ramion, pośladki, brzuch, wewnętrzną część ud.
  • Napinają skórę po zabiegach liposukcji lub diecie.
  • Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach