Plasmage to urządzenie medyczne wykorzystujące zjawisko plasmy. Pozwala ono na bezinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych. Stanowi doskonałą alternatywę w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej np. korekcja opadających powiek. Jednocześnie nie powodując przepływu prądu poprzez gałkę oczną Pacjenta, a do sublimacji (przemiany substancji ze stanu stałego w gazowy) dochodzi jedynie w naskórku bez niepotrzebnych uszkodzeń w skórze właściwej. Plasmage nie uszkadza również tkanek otaczających zmianę poddawaną leczeniu, więc nie dochodzi do stanu zapalnego na zdrowej skórze.
Wskutek utraty elastyczności oraz procesu grawitacji u wielu osób można zaobserwować nadmiar skóry na powiekach. Zmniejszając oko, uniemożliwia wykonanie perfekcyjnego makijażu, a niekiedy nawet doprowadza do problemów widzenia. Czyli mamy do czynienia nie tylko z sytuacją estetyczną, ale także zdrowotną. Do pewnego momentu daje się ten proces powstrzymać robiąc peelingi lub zakładając nici liftingujące w okolice skroni i powiek dolnych, potem jednak pacjenci z nadmiernie opadającymi powiekami trafiają do chirurga plastycznego, który ten nadmiar skóry wycina. Możemy pozwolić sobie na użycie czasu przeszłego, bo wraz z powstaniem Plasmage plastyka górnej powieki staje się bezinwazyjnym i szybkim zabiegiem, który nie wymaga udziału chirurga!
Plazma działa tylko punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, nie oddziaływuje na otaczające tkanki oraz nie narusza głębszych warstw skóry. Efekty zabiegu są widoczne od razu. Pod wspływem wysokiej temperatury plazmy w miejscu poddanym działaniu tworzą się brązowe strupki. Odpadają one same i trwa to około 1 tygodnia. Ewentualne pozabiegowe zaczerwienienia należy chronić przed promieniowaniem słonecznym. Zabieg można po pewnym czasie powtórzyć, w większości przypadków jeden lub dwa zabiegi wystarczą, by usunąć nadmiar skóry z opadających powiek. Nadmiar skóry to problem nie tylko dotyczący górnej i dolnej powieki. Równie kłopotliwe może być "zwijanie się" skóry w bocznej części twarzy, w okolicach uszu. Tutaj też PlasmAGE idealnie ją odparuje. Ta technologia świetnie się sprawdza także w przypadku zmarszczek palacza, czyli pionowych zmarszczek biegnących nad ustami. Plazma znajduje zastosowanie również w wielu innych zabiegach, np. anti-ageing, leczeniu trądziku czy usuwaniu włókniaków, brodawek, znamion. Pozytywne efekty obserwuje się też przy użyciu plazmy na zmarszczki na szyi.
Jest to doskonały nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej mający na celu poprawę kondycji skóry, jej wzmocnienie i pogrubienie, rewitalizację i biorewitalizację. Dzięki temu zmniejszamy widoczne efekty upływu czasu, poprawiamy jakość i kolorystykę skóry. Peeling plazmowy to połączenie w jednym zabiegu peelingu naskórkowo-skórnego, stymulujących mikroprądów i aplikacja składników aktywnych.
Zabieg peelingu za pomocą mikroplazmy w pierwszym etapie delikatnie sublimuje warstwę rogową powodując złuszczenie zrogowaciałego naskórka a równocześnie powoduje odnowę aktywując wzrost nowych komórek górnej warstwy skóry. Pomimo sublimacji po zabiegu nie powstają żadne widoczne ślady poza niewielkim, przejściowym zaczerwienieniem. Efekt widoczny jest od razu, poprawę tekstury skóry można wyczuć przy dotyku. Usuwając zbędną warstwę rogową dostarczamy więcej tlenu do tkanek oraz ułatwiamy dostęp do głębszych warstw skóry substancjom, które zamierzamy podać w drugim etapie. Podczas zabiegu następuje wiele korzystnych zjawisk jak: stymulacja, regeneracja, aktywacja metabolizmu fibroblastów, naprawa uszkodzonego DNA wywołanego przez wolne rodniki, oraz czynniki fizyczne i chemiczne, a także znaczący wzrost natlenienia komórek.
W drugim etapie następuje aplikacja kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych. W efekcie działania mikroprądów niskocząsteczkowy kwas hialuronowy dostaje się do skóry gdzie pełni funkcję nawilżającą (gromadzi i wiąże w skórze właściwej wodę) i wypełniającą dla macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki temu następuje zwiększenie gęstości skóry, które w znacznej części widoczne jest natychmiast. Zalecana, optymalna częstotliwość wykonywania zabiegów to jeden zabieg tygodniowo przez pierwszy miesiąc, w drugim i trzecim miesiącu raz na dwa tygodnie. Kolejna biostymulacja powinna odbyć się po 6-10 miesiącach w zależności od wieku i stanu skóry – ten drugi cykl może być mniej intensywny.